Інопланетні цивілізації могли скласти карту Землі за допомогою сигналів від мобільних вишок

Мобільні телефони так повсюдно поширені, що ми не звертаємо увагу на їх роботу. Вони є простим і вигідним засобом зв’язку, який часто може бути дратівливим. Але для їх функціонування потрібні великі мережі передавачів.

Мережі стільникового зв’язку охоплюють значну частину земної поверхні, особливо в густонаселених районах, і постійно передають мікрохвильові сигнали. З огляду на велику кількість веж, які передають радіосигнали, можна запитати, чи можуть ці сигнали бути помічені інопланетною цивілізацією.

Відповідь на це питання була недавно опублікована в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Стаття розпочинається з опису зміни радіосигналів, які були відправлені у космос. У 20-му столітті більшість радіопередач складали комерційні радіо- і телестанції, тоді як зараз їх обсяги менші, ніж в передачах мобільного зв’язку. Найпотужнішим джерелом радіовипромінювання на Землі є військові радіолокаційні системи, але вже на другому місці знаходяться вежі стільникового зв’язку.

Кожна вежа стільникового зв’язку випромінює радіосигнал потужністю від 100 до 200 Вт. З огляду на кількість веж і обсяг радіозв’язку, можна припустити, що весь радіовипромінювання на Землі становить кілька гігават.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *