МВФ оцінив законопроект про повернення надбавки 30 тис. усім військовим

Міжнародний валютний фонд заявив, що законопроект про повернення усім військовим доплат у 30 тисяч гривень є «незбалансованим», оскільки не передбачає джерела фінансування, і для його реалізації потрібно додатково понад 4 мільярди доларів на рік. Згідно з МВФ, надання позик на фінансування таких витрат може поставити під загрозу стійкість боргу України, який вже перебуває під тиском.

З 1 лютого військовослужбовців, які не перебувають у зоні бойових дій та не виконують завдань на сході, півдні або півночі країни, було позбавлено додаткової місячної виплати у 30 тисяч гривень. Проте у квітні Рада проголосувала за законопроект з правкою, що повертає цю виплату для українських військових, які не перебувають у зоні бойових дій, а також для служби цивільного захисту та поліцейських.

Перший заступник Податкового комітету Ярослав Железняк повідомив, що правка повертає надбавку шляхом економії на скорочених зарплатах для держслужбовців та менеджменту держпідприємств до 10 мінімальних зарплат, що складає 67 тисяч гривень. За його оцінками, на це необхідно 152,4 мільярда гривень, тоді як економія від обмежень зарплат посадовців дозволить зекономити до 3 мільярдів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *