Міжнародні резерви України скоротилися на 8% у травні 2023 року

НБУ

Станом на 1 червня 2023 року міжнародні резерви України становили 39 мільярдів доларів, що на 7,9% менше, ніж у попередньому місяці. Про це повідомила пресслужба Національного банку України (НБУ).

Причини скорочення резервів

За даними НБУ, основними причинами зменшення резервів стали валютні інтервенції для підтримки курсової стійкості та боргові виплати в іноземній валюті. Частково ці витрати були компенсовані надходженнями від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) та від міжнародних партнерів.

Деталі валютних операцій

У травні НБУ продав на валютному ринку 3,087 мільярда доларів і викупив 11,1 мільйона доларів, що призвело до чистого продажу валюти обсягом 3,075,9 мільйона доларів. Це збільшення порівняно з квітнем пов’язане зі зростанням попиту на валюту через активізацію урядових видатків.

Надходження та виплати

На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло 143,1 мільйона доларів, з яких 123,1 мільйона доларів – від розміщення валютних ОВДП, а 20 мільйонів доларів – від Світового банку.

У травні на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було витрачено 412,3 мільйона доларів. З цієї суми:

  • 309,1 мільйона доларів пішло на обслуговування та погашення валютних ОВДП;
  • 42,9 мільйона доларів – на борг перед Європейським інвестиційним банком (ЄІБ);
  • 30,7 мільйона доларів – на борг перед Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР);
  • 21,3 мільйона доларів – на борг перед Світовим банком;
  • 8,3 мільйона доларів – на інші міжнародні кредитори.

Крім того, Україна виплатила Міжнародному валютному фонду 240,8 мільйона доларів.

Додаткові фактори

У травні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 216,1 мільйона доларів. Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,1 місяця майбутнього імпорту.

Додаткова інформація

Нагадаємо, що ексочільниця НБУ Валерія Гонтарева заявила, що через неправильну монетарну та валютну політику під час війни Міністерство фінансів України недоотримало 200 мільярдів гривень. Станом на 1 травня 2024 року міжнародні резерви України становили 42,4 мільярда доларів, що на 3,1% менше порівняно з квітнем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *