Нідерланди відправили в Україну групу фахівців, яка буде розслідувати військові злочини РФ

Інформацію про те, що група судово-медичних експертів з 60 осіб, включаючи дев’ять чеських експертів, буде займатися розслідуванням злочинів Росії проти українців у Міжнародному кримінальному суді, повідомило Міністерство оборони Нідерландів у своєму прес-релізі.

Група включає експертів з військової поліції Нідерландів та інших підрозділів Міністерства оборони, їх обов’язки полягають у зборі та збереженні доказів злочинів Росії у Міжнародному кримінальному суді.

Ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової було видано 17 березня досудовою палатою Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Москва не визнає юрисдикцію цього суду.

Ці ордери видано у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України.

Представник уряду Німеччини Вольфганг Бюхнер висловився про відповідальність за воєнні злочини і висловив підтримку виданню ордерів на арешт президента РФ Володимира Путіна.

Держсекретар США Ентоні Блінкен також закликав усі країни-члени Міжнародного кримінального суду заарештувати президента Росії за незаконне викрадення українських дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *