Динаміка ринку автобусів в Україні: аналіз січня 2024

Автобуси на стоянці

Зниження попиту на автобуси

Порівняльний огляд ринку

У січні 2024 року ринок нових автобусів в Україні продемонстрував значне зниження. За даними асоціації “Укравтопром”, кількість зареєстрованих нових автобусів склала всього 119 одиниць, що на 50% менше порівняно з січнем минулого року. Це свідчить про вплив економічних та соціальних факторів на попит у секторі пасажирських перевезень.

Лідери реєстрацій

Серед брендів, які виявилися найбільш популярними в січні, Ataman очолив список з 35 одиниць, за ним ідуть Citroen з 33 зареєстрованими автобусами, Etalon із 15 одиницями, Temsa з 13 і ZAZ з 11 реєстраціями. Ці цифри вказують на зміни у перевагах покупців та потребах ринку автобусів.

Аналіз попиту у 2023 році

Загальний огляд ринку

У 2023 році український автопарк поповнили 2770 автобусів, включаючи мікроавтобуси, що на 32% більше, ніж у 2022 році. Зростання кількості нової техніки на 86% (до 1701 одиниці) говорить про збільшення інвестицій в пасажирський транспорт та оновлення автопарку.

Динаміка імпорту

На противагу зростанню нових автобусів, кількість імпортованих вживаних одиниць знизилася на 10% до 1069 автобусів. Це може вказувати на зміни в законодавстві, економічну ситуацію або на зростання впевненості споживачів в якості нових транспортних засобів.

Вплив на сектор вживаних легковиків

Зменшення імпорту вживаних авто

Ринок вживаних легкових автомобілів також зазнав змін у 2023 році, зареєструвавши понад 214 тисяч імпортованих вживаних автомобілів, що на 45% менше, ніж у попередньому році. Це зниження свідчить про загальну тенденцію скорочення попиту на вживані автомобілі в країні.

Висновки та перспективи

Оцінка ринку

Значне зниження попиту на автобуси в січні 2024 року та зміни у секторі вживаних легковиків свідчать про поточні виклики на ринку автотранспорту в Україні. Економічні, соціальні, а також законодавчі фактори мають вирішальний вплив на динаміку попиту та пропозиції.

Майбутнє Ринку Автобусів

Для стабілізації ринку та стимулювання зростання попиту необхідні комплексні заходи, включаючи державну підтримку, оптимізацію податкової політики та розвиток інфраструктури пасажирських перевезень. Активізація інвестицій в оновлення автопарку та впровадження новітніх технологій можуть сприяти відновленню ринку автобусів в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *