Аналіз спалаху грипу та COVID-19 в Україні

Аналіз епідемії грипу та ковід-19 в Україні 2024 року

Географія захворюваності: основні регіони уваги

Ситуація в трьох областях

Епідеміологічна картина в Україні виявляє особливу увагу до трьох областей – Житомирської, Хмельницької та Чернівецької, де зафіксована найвища захворюваність на грип, COVID-19 та інші респіраторні інфекції. Ліна Толстова, епідеміологиня Центру громадського здоров’я МОЗ, акцентує на цих регіонах у своєму зверненні.

Помірна захворюваність в інших регіонах

В інших областях, таких як Вінниччина, Львівщина, Чернігівщина, Рівненщина та Тернопільщина, зафіксований середній рівень захворюваності. В цих регіонах вживаються локальні заходи для контролю ситуації.

Розуміння симптомів та важливість вакцинації

Відмінності грипу від COVID-19

Ліна Толстова наголошує на різниці симптомів грипу та COVID-19, зокрема на різке підвищення температури, яке характерне для грипу. Важливість лабораторних досліджень для точної діагностики також підкреслюється.

Профілактичні заходи

Епідеміологиня акцентує на важливості вакцинації протягом усього епідемічного сезону. Вона нагадує про необхідність дотримання заходів особистої безпеки, особливо протягом двох тижнів після вакцинації.

Додаткові захворювання та нові штами

В Україні також реєструють поодинокі випадки кишкових інфекцій, ботулізму, та лістеріозу, що вимагає уваги до загальної епідеміологічної обстановки.

Субваріант “Омікрону” – “Дженні”

Новий субваріант штаму коронавірусу “Омікрону”, відомий як “Дженні”, був виявлений у 42 випадках протягом січня 2024 року. Це виявлення в Києві та 12 областях вимагає додаткової уваги та можливого коригування стратегій вакцинації та профілактики.

Пріоритети України у боротьбі з інфекціями

Активне спостереження за регіонами з високим рівнем захворюваності, розуміння симптомів для правильної діагностики, а також профілактика через вакцинацію та особисті захисні заходи є ключовими елементами стратегії України у боротьбі з розповсюдженням респіраторних інфекцій. Нові виклики, такі як поява субваріанту “Дженні”, вимагають гнучкості та адаптації епідеміологічного нагляду та реагування на загрози громадському здоров’ю.

Графік захворюваності в Україні

Рік Захворюваність на грип (на 100 тис населення) Захворюваність на Covid-19 (на 100 тис населення)
2018 1 229,4
2019 1 099,2
2020 1 016,7 3 057,9
2021 685,8 2 986,7
2022 512,3 1 843,5
2023 387,6 1 256,4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *