Африканська чума свиней у Києві: Запроваджено карантин та заходи захисту

У Голосіївському районі Києва зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС), що призвело до введення карантинних заходів та зони захисту. Проаналізуємо ситуацію та заходи, вжиті для боротьби з цим заразним захворюванням тварин.

Спалах АЧС у Києві

За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Києві, спалах АЧС було зафіксовано на території лісопаркового господарства “Конча-Заспа”. Це призвело до встановлення карантину на частині Голосіївського району з 27 вересня 2023 року.

Зони та Заходи

Першою зоною є зона захисту, що охоплює територію, непосередньо межуючу з епізоотичним вогнищем, з радіусом до 3 кілометрів. Другою зоною є зона спостереження, що розташована на відстані до 10 кілометрів від зовнішніх меж зони захисту.

У цих зонах заборонено торгівлю на ринках живими свинями та їх продуктами, крім випадків, коли продукти отримані на забійних та переробних підприємствах і мають відповідні ветеринарні документи. Також заборонено проведення виставок, ярмарок та інших подій, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин.

Інформаційна Політика та Тривалість Карантину

Зазначається, що важливо змінити інформаційну політику стосовно мобілізації та підкреслити, що війна з АЧС може тривати довго. Проте тривалість карантину буде залежати від результатів ветеринарно-санітарних заходів та рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМДА.

Завершення Карантину

За наявності позитивних результатів, карантин може бути знятий через 40 діб після завершення всіх необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

Спалах африканської чуми свиней у Києві вимагає ретельних заходів та спільних зусиль для його подолання. Важливо дотримуватися встановлених правил та бути обережними, щоб запобігти подальшому поширенню цієї небезпечної хвороби серед тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *