Прогноз экспорту пшениці: Мінагрополітики визначили обсяги врожаю на 2023/2024

Візуалізація українських аграріїв, що збирають пшеницю в полі.

Міністерство аграрної політики України розрахувало очікуваний обсяг пшениці для експорту в поточному аграрному сезоні 2023/2024. Відповідно до прогнозу, українські аграрії зможуть зберегти показники експорту на рівні минулого року, навіть за умов обмежених площ під сільськогосподарські культури через окупацію деяких територій.

Фактори прогнозу

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський підкреслив, що незважаючи на зменшення на 20% облаштування земель, на яких вирощуються сільськогосподарські культури, завдяки сприятливим погодним умовам аграрії матимуть можливість зібрати та експортувати пшеницю не менше, ніж минулого сезону.

“Урожаї сільськогосподарських культур у 2023 році в переходовому залишку приблизно в п’ять разів менше, ніж в сезоні 2022 року, коли станом на середину літа в країні було 27 млн тонн сільгосппродукції”, – зазначив він.

Аналіз урожаю-2023

Розглядаючи перспективи урожаю-2023, Микола Сольський відзначив, що в поточному сезоні під сільськогосподарські культури виділено на 20% менше земельних площ, ніж у довоєнний 2021 рік, через втрату деяких територій, зокрема Донбасу, Запоріжжя та південних регіонів через окупацію. Також було зазначено, що під час посівної кампанії 2022 року було висіяно озимі культури на 25% менше, ніж у 2021 році.

Проте завдяки сприятливим погодним умовам на цих площах було отримано значно більший врожай.

Роль погоди та урожай-2023

“Минула зима була нестрімкою, не було різких змін температури, було достатньо вологості, що стало причиною збільшення врожаю. Аграрії мали важко – вони економили на насінні, гербіцидах та добривах. Але один фактор компенсував інший”, – пояснив М. Сольський.

Проте, говорячи про врожай ярових культур у поточному сезоні, міністр зазначив, що сукупність природно-кліматичних факторів, зокрема вологе літо та середні температури, вплинули на якість зерна, яке буде гірше, ніж у минулому сезоні.

Прогноз експорту

За даними Міністра, обсяг пшениці для експорту в Україні в поточному аграрному сезоні 2023/2024 не буде менше, ніж у попередньому році. Він також зазначив, що середні доходи аграрного сектору з моменту нормалізації “зернового коридору” становили приблизно 2 мільярди доларів США щомісячно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *