Здійснилося. Китайський марсохід знайшов докази існування рідкої води на Марсі

Група дослідників під керівництвом професора геофізики Китайської академії наук Сяогуана Циня зробила цікаве відкриття, яке може свідчити про наявність стародавнього життя на Марсі. Вчені знайшли сліди сульфатів, кремнезему та оксидів на поверхні дюн за допомогою марсохода Zhurong. Вони вважають, що такий склад породи міг утворитися внаслідок танення льоду, що знову підтверджує наявність води на Марсі.

Втім, деякі дослідники критикують ці висновки, стверджуючи, що на поверхні були знайдені не самих вода, а лише речовини, які можуть з’явитися під час танення льоду. Проте вчені з Китайської академії наук запевняють, що їхній аналіз метеорологічних даних та досліджень Zhurong показали, що ці характеристики поверхні дюн були пов’язані з рідкою солоною водою, що може утворитися під час танення іній або снігу на соляній поверхні дюн при охолодженні.

Для підтвердження своїх висновків китайські вчені планують продовжувати дослідження на Марсі, зокрема, проводити пошук солестійких мікробів, які можуть бути ключем до виявлення стародавнього життя на цій планеті. Це відкриття може відкрити нові перспективи для подальших досліджень Марсу та можливо допоможе розв’язати багато загадок про цю таємничу планету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *