Викрадені в Херсоні автобуси окупанти пустили в розхід – використовують як витратний матеріал

За даними Центру журналістських розслідувань NikCenter, російські окупанти використовують принаймні сім автобусів Ataman А092H6, які були викрадені в Херсоні в листопаді 2022 року, як мобільні соціальні офіси та транспорт для евакуації цивільного населення зі загарбаної частини Херсонської області. Окупанти не звертають уваги на технічний стан захопленого транспорту, розглядаючи його як витратний матеріал.

Загалом, на всіх семи автобусах, які були помічені в медіа-ресурсах підконтрольних окупантам, були українські номерні знаки, хоча зараз окупанти примушують власників транспорту реєструвати його “за російськими нормативами” та змінювати номери на російські. Недавно викрадені автобуси та комунальна спецтехніка з Херсона вже засвітилися на території колишнього Генічеського морського порту.

Місія таких мобільних соціальних офісів, на думку окупантів, полягає у забезпеченні “евакуації” населення зі загарбаної території, а також у забезпеченні їх соціальних потреб. Проте насправді ці автобуси можуть використовуватися і для інших, не менш небезпечних, цілей.

Українські влади продовжують слідкувати за ситуацією та розглядати можливість повернення викраденого транспорту на свою територію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *