«Сумнівне сусідство»: Театр Франка відмовився брати участь у фестивалі в Угорщині, куди також запросили росіян

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка відмовився від участі в Х Театральній Олімпіаді у Будапешті (Угорщина), яка повинна відбутися з 1 квітня по 1 липня. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на прес-службу театру.

Таке рішення адміністрація театру прийняла після того, як стало відомо, що в програмі фестивалю візьме участь вистава REX у постановці художнього керівника Александрінського театру Валерія Фокіна.

“Також в рамках Олімпіади відбувся показ його кінофільму” Петрополіс “з Антоном Шагіним в головній ролі – російським актором, який активно підтримує війну проти України”, – йдеться в повідомленні.

Театр імені Франка погодився взяти участь в Театральній Олімпіаді з виставами “Кар’єра Артуро Уі” та “Калігула” ще в січні. У листі організаторам адміністрація театру зазначила, що “заклики до пошуку” діалогу без політики “та відновлення” руйнівних мостів “з російськими художниками є абсолютно неприйнятними”. Організатори фестивалю заверили, що в програмі не заплановано участі представників РФ.

“Наш театр щиро прагнув приєднатися до великої світової театральної події та провів велику роботу з підготовки показу українських вистав в Будапешті, але ми не можемо погодитися з сумнівним” сусідством “у програмі Театральної Олімпіади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *