Ердоган заявив про ліквідацію лідера “Ісламської держави” в Сирії

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що керівник терористичної організації “Ісламська держава” (ІДІЛ) Абу Хусейн аль-Кураші був “нейтралізований” під час операції в Сирії, яку провела Національна розвідувальна організація Туреччини (MIT). Президент вказав, що аль-Кураші переслідувався розвідкою тривалий час. У турецьких офіційних колах термін “нейтралізований” означає вбивство або захоплення терористів, і в цьому випадку, ймовірно, мова йде про вбивство. Сирійські місцеві джерела повідомили, що рейд відбувся в місті Джандаріс на півночі Сирії, яке контролюють сирійські опозиційні сили. Однак офіційні коментарі з боку сирійської опозиції не надано.

За словами Ердогана, Абу Хусейн аль-Кураші відповідав за організацію багатьох терактів і був важливим ланкою у структурі ІДІЛ. Також президент наголосив, що з моменту початку війни в Сирії турецькі війська вже ліквідували більше 4 тисяч бойовиків ІДІЛ та інших терористичних організацій.

Проте, деякі експерти сумніваються у цифрах, наведених Ердоганом. Зокрема, Метью Брайз, керівник групи експертів з тероризму, заявив, що кількість ліквідованих бойовиків може бути значно меншою. Він також підкреслив, що війна в Сирії все ще триває, і ІДІЛ продовжує бути загрозою для регіону та світу в цілому.

У своєму зверненні президент Туреччини також звернувся до країн-членів НАТО з проханням більше підтримувати Туреччину у боротьбі з тероризмом. Він зазначив, що у цій боротьбі Туреччина здійснює значні втрати, тому вона потребує додаткової підтримки своїх союзників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *