Експорт української сої в квітні впав вдвічі через обмеження ЄС Джерело: Agravery.com

За попередніми оцінками ІА “АПК-Інформ”, український експорт сої в квітні поточного року скоротиться більш ніж вдвічі в порівнянні з минулим місяцем. Таке зниження експорту пов’язане зі значним зниженням попиту на сою з боку країн Європейського Союзу, зокрема Польщі та Румунії. Попри те, що експорт сої з України у березні цього року досягнув свого максимального показника з січня 2020 року та склав 417 тис. тонн, в квітні цей показник очікується на рівні лише близько 160 тис. тонн.

Основними імпортерами української олійної сої в березні цього року були Туреччина (частка 48%) та країни Європейського Союзу (частка 37%). Протягом вересня 2022 року по березень 2023 року з України було експортовано максимальні за останні три сезони 2,4 млн тонн сої, але в подальшому імпортний попит на українську сою очікується суттєво зменшитися під впливом зовнішніх факторів, таких як обмеження імпорту української продукції від низки країн ЄС, достатні запаси сировини у ключових європейських імпортерів та збільшення пропозиції олійних продуктів нового врожаю з Південної Америки.

Зазначена ситуація свідчить про те, що український експорт сої має деякі виклики, але в той же час, він може мати нові можливості для пошуку альтернативних ринків імпорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *