Біля Київської опери продовжує осипатися мозаїка. Чому її так і не реставрували?

В Києві, на вулиці Богдана Хмельницького, 26 продовжує пошкоджуватися мозаїчне панно “Українська пісня”, створене у 1967 році. Про це повідомив голова Ради урбаністики Києва, Віталій Селик.

У 2019 році спонсором реставрації мозаїки став футбольний клуб “Шахтар”. Тоді вони обіцяли відновити роботи за два тижні, але будівля виявилася приватною, і власник не дав дозволу на реставрацію. У футбольного клубу прокоментували, що зверталися до КМДА, але на жаль, не отримали підтримки.

На відновлення мозаїки мала працювати бригада художників-монументалістів під керівництвом Федора Григорова. Вони брали участь у реставрації фонтану “Зорі та сузір’я”, який був створений авторством Володимира Мельниченка та Ади Рибачук. Після цих робіт залишилася смальта, яка була створена приблизно в той же час, що і мозаїка на Хмельницького. Вона пасує за кольором, і вірогідно, її використають для реставрації “Української пісні”.

Збереження та відновлення історичних місць та пам’яток важливо для збереження культурної спадщини країни. Можливо, державні і місцеві органи влади повинні знайти спосіб забезпечити охорону та реставрацію таких цінних об’єктів для майбутніх поколінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *