Законы Украины

Новости Партнеров
 

Щодо документу, який має надати учасник торгів для виконання вимоги замовника, якщо він обслуговується у банку за системою "клієнт-банк"

                  МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
 
                             Л И С Т
 
                     17.11.2005  N 77-36/2675
 
 
     У тендерній  документації  замовника  встановлена вимога,  що
учасники   торгів   повинні   надати   платіжне   доручення    про
перерахування  тендерного  забезпечення  з  відміткою відповідного
органу (оригінал).  Який документ має надати  учасник  торгів  для
виконання  вимоги  замовника,  якщо  він обслуговується у банку за
системою "клієнт-банк"?
 
     Згідно із частиною  другою  статті  24  Закону  України  "Про
закупівлю  товарів,  робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 )
(далі - Закон)  тендерна  пропозиція  обов'язково  супроводжується
документом,    що   підтверджує   надання   учасником   тендерного
забезпечення.
 
     Учасники формують тендерні  пропозиції  відповідно  до  вимог
замовника, зазначених у тендерній документації. Однак, замовник не
повинен встановлювати дискримінаційні вимоги,  які здатні обмежити
конкуренцію.
 
     Встановлена у  тендерній  документації  вимога щодо надання у
складі тендерної пропозиції  оригіналу  платіжного  доручення  про
перерахування  тендерного  забезпечення  з  відміткою відповідного
органу є некоректною та може розцінюватись як дискримінаційна  для
організацій, які використовують систему "клієнт-банк".
 
     Згідно із  підпунктом  11.5 глави 11 "Розрахунки за допомогою
систем дистанційного обслуговування" постанови Національного банку
України від 21.01.2004 р. N 22 ( z0377-04 ) (реєстрація в Мін'юсті
29.03.2004 р.  за N 377/8976)  "Про  затвердження  Інструкції  про
безготівкові  розрахунки  в Україні в національній валюті" під час
здійснення розрахунків   за   допомогою   систем    "клієнт-банк",
"клієнт-Інтернет-банк" тощо застосовуються електронні розрахункові
документи.
 
     Підпунктом 1.4  цієї  постанови  (  z0377-04  )   електронний
розрахунковий документ - документ, інформація в якому представлена
у  формі  електронних  даних,   уключаючи   відповідні   реквізити
розрахункового документа,  який може бути сформований,  переданий,
збережений  і  перетворений  у   візуальну   форму   представлення
електронними засобами.
 
     Виходячи з вищевикладеного, Департамент координації державних
закупівель  Міністерства  економіки  України  вважає  за   можливе
надання  у  складі  тендерної пропозиції роздрукованого платіжного
доручення,   яке    оформлюється    при    використанні    системи
"клієнт-банк", і завіреного оригінальною печаткою учасника торгів,
як  виконання   вимоги   замовника   торгів   щодо   підтвердження
своєчасного внесення   тендерного  забезпечення.  Однак,  з  метою
уникнення  створення  таких  неоднозначних  ситуацій,  замовник  у
тендерній   документації   повинен  передбачати  такі  випадки,  а
учасники  торгів  при  підготовці   тендерних   пропозицій   мають
з'ясовувати із замовником такі неточності.








Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Запрашиваемая страница не найдена
Валюта
USD
EUR
RUB
PLN
BYR
Реклама
Реклама



Наша кнопка