Законы Украины

Новости Партнеров
 

Щодо здійснення процедури закупівель в інтересах підпорядкованих організацій, підприємств чи закладів

                  МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
 
                             Л И С Т
 
                     28.11.2005  N 77-36/2736
 
 
     Яким чином  районна  державна адміністрація (виконавчий орган
районної ради),  яка є  головним  розпорядником  коштів,  а  також
організацією   вищого   рівня  по  відношенню  до  інших  головних
розпорядників  районного  бюджету   може   здійснювати   процедури
закупівель в інтересах підпорядкованих організацій, підприємств чи
закладів?
 
     Замовником у контексті Закону України "Про закупівлю товарів,
робіт  і  послуг  за державні кошти" ( 1490-14 ) (далі - Закон) за
загальним правилом є суб'єкт,  тендерний комітет  якого  проводить
процедуру  закупівлі  та одночасно укладає з переможцем договір за
її  результатами.  Разом  з  цим,   поняття   "замовник"   містить
застереження  щодо  випадку застосування загального правила у разі
здійснення закупівлі товарів на засадах міжвідомчої координації.
 
     Порядок та  особливості  застосування  механізму  міжвідомчої
координації  закупівель  визначені  постановою  Кабінету Міністрів
України від 10.10.2001 р. N 1312 ( 1312-2001-п ) "Про затвердження
порядку міжвідомчої координації закупівель окремих груп товарів за
кошти державного бюджету".  Зокрема, пунктом 4 Порядку міжвідомчої
координації закупівель за кошти державного бюджету,  затвердженого
зазначеною постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р.
N 1312, передбачено можливість проведення координованих закупівель
одним замовником - головним розпорядником коштів або уповноваженим
ним  розпорядником  бюджетних  коштів  нижчого  рівня (генеральний
замовник)   в   інтересах   підпорядкованих   йому   розпорядників
(одержувачів) коштів нижчого рівня.
 
     Таким чином,  закупівля  для підпорядкованих організацій може
проводитися тендерним комітетом генерального замовника,  до роботи
якого можуть залучатись представники організацій,  для потреб яких
здійснюються такі скоординовані закупівлі.  При цьому, якщо оплата
закупівлі  здійснюватиметься  цими організаціями,  у договорах про
закупівлю,  що укладатимуться за результатами проведених тендерним
комітетом   генерального   замовника   процедур   закупівель,   як
"Замовник"  буде  зазначатись   саме   він,   як   "Платники)"   -
підпорядковані    організація(ї)    та   як   "Виконавець(ці)"   -
переможець(ці) процедури закупівлі.  До того ж,  у цьому  випадку,
тендерна документація обов'язково має містити інструкції учасникам
щодо відповідних умов поставки товару та його оплати, які зазвичай
зазначено в основних умовах договору про закупівлю.
 
     Застосовуючи координацію закупівель генеральний замовник може
здійснювати належний контроль за дотриманням  вимог  законодавства
при  здійсненні закупівель за державні кошти підпорядкованими йому
установами та зменшити витрати,  що пов'язані  з  організацією  та
проведенням процедур закупівель.
 
     Абзац шостий   частини   1  статті  15  Закону  України  "Про
закупівлю товарів,  робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14  )
містить  посилання на статтю 11 цього Закону,  яку Законом України
від 16.06.2005 N 2664 ( 2664-15 ) було виключено.  Таким чином, чи
будуть  правомірними  дії  замовника торгів,  якщо він у тендерній
документації зазначить вимоги про те, що:
     - підприємство не повинно бути банкрутом;
     - проти  фізичної  особи,  яка  є  учасником  торгів  або   у
посадової  особи,  яку призначено ним відповідальною за здійснення
процедури закупівлі,  не було засуджено за  злочин,  пов'язаний  з
порушенням процедури  закупівлі,  чи  інший  злочин,  вчинених   з
корисливих мотивів.  судимісь  з  якої  не знято або не погашено у
встановленому порядку.
 
     Згідно із  новою  редакцією  Закону  (  1940-14  )  (чинна  з
23.08.2005)  стаття 11 вилучена,  однак згідно із частиною третьою
статтею 7 цього Закону замовник  зобов'язаний  відхилити  тендерну
або  кваліфікаційну  пропозицію  у разі,  якщо він має незаперечні
докази того, що:
     - фізичну особу,  яка є учасником,  було засуджено за злочин,
вчинений під час здійснення процедури закупівлі,  чи інший злочин,
вчинений  з  корисливих мотивів,  судимість з якої не знято або не
погашено у встановленому порядку;
     - посадову особу учасника,  яку призначено ним відповідальною
за здійснення  процедури  закупівлі,  було  засуджено  за  злочин,
пов'язаний  з  порушенням  процедури  закупівлі,  чи інший злочин,
вчинений з корисливих мотивів,  судимість з якої не знято  або  не
погашено у встановленому порядку.
 
     Статтею 15  Закону  (  1490-14 ) визначено,  що замовник може
вимагати від учасника надання інформації щодо  його  відповідності
кваліфікаційним  вимогам,  зокрема,  такої  як  наявність  коштів,
обладнання та  працівників  відповідної  кваліфікації,  які  мають
необхідні  знання  та  досвід.  Тобто,  одним із варіантів надання
такої інформації може бути підтверджуючий документ про відсутність
порущеної справи про банкрутство.








Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.68338
EUR29.76797
RUB0.41109
PLN6.92311
BYR
Реклама
Реклама



Наша кнопка