Законы Украины

Новости Партнеров
 

Щодо службових відряджень

                  МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
 
                             Л И С Т
 
                16.10.2003  N 31-03173-07-29/3846
 
 
                    Щодо службових відряджень
 
 
     Міністерство фінансів України розглянутого  лист  <...>  щодо
службових відряджень і повідомляє.
 
     Питання. Чи  можна  нараховувати  та  виплачувати  добові  за
відрядження у ТОВ (або  ЗАТ)  в  сумах,  менших  ніж  18  грн.  за
відрядженнями по Україні та 252 грн. - за відрядженнями за кордон?
 
     Кодексом законів  про  працю ( 322-08 ) (стаття 3) зазначено,
що законодавство про працю регулює трудові  відносини  працівників
усіх   підприємств,   установ,   організацій  незалежно  від  форм
власності, виду діяльності, а також осіб, які працюють за трудовим
договором з фізичними особами.
 
     Згідно із   статтею   121  зазначеного   Кодексу   ( 322-08 )
працівники мають право на відшкодування витрат та одержання  інших
компенсацій  у  зв'язку  зі  службовими  відрядженнями.  При цьому
зазначені  витрати  та  компенсації  виплачуються  у   порядку   і
розмірах, встановлюваних законодавством.
 
     Відповідно до  статті  12  Закону  України "Про оплату праці"
( 108/95-ВР ) гарантії і компенсації працівникам у разі  службових
відряджень, що  встановлені  Кодексом  законів  про  працю України
( 322-08 )  та  іншими   актами  законодавства,   є   мінімальними
державними гарантіями.
 
     Згідно із пунктом 11-1 постанови Кабінету  Міністрів  України
від 23.04.99 р. N 663 ( 663-99-п ) "Про норми відшкодування витрат
на відрядження в  межах  України  та  за  кордон"  розмір  добових
витрат,  що  виплачуються  працівникам,  направленим у відрядження
підприємствами,  установами та організаціями усіх форм  власності,
не  може  бути  нижчим,  ніж  норми  добових  витрат,  установлені
Кабінетом Міністрів України.
 
     Питання. За  скільки  саме  днів   до   початку   відрядження
підприємство  вправі  видати  працівнику грошовий аванс,  про який
працівник відзвітується після прибуття з відрядження?
 
     Чинним законодавством не  встановлено,  за  скільки  днів  до
початку  відрядження  підприємство видає грошовий аванс.  На думку
Міністерства  фінансів,  вказане  питання  вирішується  у  кожному
конкретному  випадку,  після  видання  наказу  (розпорядження) про
здійснення відрядження  та  з  урахуванням  можливості  проведення
працівником  витрат,  пов'язаних  із  направленням  у  відрядження
(наприклад, придбання проїзних квитків).
 
     Питання. Чи  вправі  підприємство  направляти  у  відрядження
члена  керівного  органу  підприємства,  якщо  така  особа  - член
керівного органу підприємства не знаходиться у трудових відносинах
з підприємством, у якому він є членом керівного органу (наприклад,
член Ради АТ, засновник ТОВ)?
 
     Враховуючи, що підпунктом 5.4.8 статті 5 Закону України  "Про
оподаткування прибутку  підприємств"   ( 334/94-ВР )   передбачено
включення до складу валових витрат виробництва та обігу витрат  на
відрядження  членів  керівних  органів платника податку,  на думку
Міністерства  фінансів,  підприємство  має  право   направляти   у
відрядження членів керівних органів підприємства.
 
 Заступник міністра                                     О.Яременко









Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Запрашиваемая страница не найдена
Валюта
USD
EUR
RUB
PLN
BYR
Реклама
Реклама



Наша кнопка