Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про усунення порушень Закону України "Про державну службу" та Закону України "Про боротьбу з корупцією"

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 28.12.2000 р. N 939-р

Про усунення порушень Закону України "Про державну службу" та Закону України "Про боротьбу з корупцією"

Розпорядження знято з контролю
(згідно з розпорядженням Миколаївської обласної державної адміністрації
 від 12 березня 2002 року N 120-р)

У результаті перевірок, проведених прокуратурою області, встановлені випадки вчинення корупційних правопорушень, порушень спеціальних обмежень, встановлених для осіб, уповноважених на виконання функцій держави державними службовцями, зокрема, працівниками структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій.

Так, на порушення вимог ст. 16 Закону України "Про державну службу" та п. "б" ч. 1 ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією" начальник управління містобудування та архітектури Миколаївської обласної державної адміністрації Казмірчук П. А., будучи державним службовцем, одночасно працював за сумісництвом експертом в обласному бюро "Укрінвестекспертиза".

Стосовно Казмірчука П. А. прокуратурою області складено протокол про вчинення корупційного діяння. Центральний суд м. Миколаєва, розглянувши зазначений протокол, постановою від 17.11.2000 р. визнав Казмірчука П. А. винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого пунктом "б" ч. 1 ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією", та притягнув його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

У липні 1999 року працівниками УСБУ в області було складено протокол про вчинення корупційного правопорушення, передбаченого п. "а" ч. 2 ст. 1 Закону України "Про боротьбу з корупцією" завідуючим відділом освіти Вознесенської райдержадміністрації Гусаком І. В., який із січня 1999 року, мешкаючи із сім'єю в приміщенні, що належить райдержадміністрації, не сплачував кошти за користування ним. Хоча в подальшому провадження про вчинення Гусаком І. В. корупційного діяння судом було закрито в зв'язку із закінченням строків притягнення до відповідальності, факт скоєння Гусаком І. В. корупційного правопорушення залишився без належного реагування з боку керівництва Вознесенської районної державної адміністрації, оскільки винесена 19.03.99 р. Гусаку І. В. догана була достроково знята з нього 15.09.99 р. Таке поблажливе ставлення створило умови до вчинення Гусаком І. В. нового корупційного правопорушення.

Так, використовуючи своє службове становище, 22.08.2000 р. Гусак І. В. одержав для особистих цілей у касі відділу освіти 2830 грн., що призначались для погашення заборгованості по заробітній платі за жовтень - грудень 1999 року 16 працівникам дитячо-юнацького центру Вознесенського району та вчителю вечірньої школи. Зазначений факт призвів до обмеження прав працівників освіти Вознесенського району, які не отримали в належний строк заборгованості по заробітній платі, у зв'язку з чим не мали змоги в серпні - вересні 2000 року задовольнити свої матеріально-побутові потреби. 

Відносно Гусака І. В. 27.10.2000 р. прокуратурою області складено протокол про вчинення корупційного правопорушення, передбаченого п. "а" ч. 2 ст. 1 Закону України "Про боротьбу з корупцією". Відповідно до постанови суду від 16.11.2000 р. Гусака І. В. визнано винним у скоєнні вказаного корупційного діяння. Гусак І. В. скоїв вказані дії в той час, коли заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам освіти Вознесенського району складала 145 тис. грн. 

Відповідно до статей 2, 25, 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статті 14, пункту 2 статті 30 Закону України "Про державну службу", статей 5, 8 Закону України "Про боротьбу з корупцією", враховуючи наведене та подання прокуратури області від 30.11.2000 вих. N 07/1382 "Про усунення порушень антикорупційного законодавства, причин та умов, що їм сприяють":

1. За недотримання пов'язаних із проходженням державної служби вимог щодо заборони виконання роботи на умовах сумісництва оголосити догану начальнику управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Казмірчуку Петру Андрійовичу.

2. Взяти до відома, що розпорядженням голови Вознесенської райдержадміністрації від 23.11.2000 N 409-р звільнено Гусака Івана Васильовича з посади завідуючого відділом освіти Вознесенської райдержадміністрації.

3. Головам райдержадміністрацій, керівникам управлінь, відділів, інших структурних підрозділів облдержадміністрації вжити невідкладних заходів щодо усунення порушень законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", Концепції боротьби з корупцією на 1998 - 2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 24.04.98 року N 367/98, Указу Президента України від 16.11.2000 р. N 1242/2000 "Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері та забезпечення економного витрачання державних коштів", а також причин та умов, що сприяють вчиненню корупційних правопорушень, забезпечити виконання вимог чинного законодавства щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців місцевих державних адміністрацій у разі вчинення ними корупційних діянь.

Про вжиті заходи проінформувати організаційно-контрольний відділ апарату облдержадміністрації до 10 січня 2001 року. 

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Тульського М. І.

 

Голова
облдержадміністрації 

 
О. М. Гаркуша 

 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.31554
EUR30.5155
RUB0.41981
PLN7.12863
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка