Законы Украины

Новости Партнеров
 

Щодо оподаткування доходів неприбуткових організацій від надання землі в оренду

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 27.12.2001 р. N 1096/10/31-08

Відповідно до ст. 2 Закону України від 03.07.92 р. N 2535-XII "Про плату за землю" плата за землю справляється як земельний податок або орендна плата, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата, яка не може бути меншою плати за землю.

Статтею 37 Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" встановлено, що плата за землю зараховується до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських рад народних депутатів, на території яких знаходяться земельні ділянки.

Відповідно до абзацу "а" підпункту 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 Закону України від 22.05.97 р. N 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи або організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, тобто бюджетні установи, які фінансуються з бюджету, належать до неприбуткових установ і організацій.

Згідно з пп. 7.11.2 від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у абз. "а" пп. 7.11.1, отримані у вигляді:

- коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;

- пасивних доходів;

- коштів або майна, які надходять до таких неприбуткових організацій як компенсація вартості отриманих державних послуг.

Доходи від здачі в оренду землі не належать до пасивних доходів, тому підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Пунктом 7.11.9 Закону зазначено, що у разі, коли неприбуткова організація отримує доход з джерел, інших ніж визначені пп. 7.11.2 - 7.11.7 Закону, така неприбуткова організація зобов'язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов'язаних із отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

Але наказом Державної податкової адміністрації України від 11.10.2001 р. N 409 затверджено податкове роз'яснення щодо порядку оподаткування власних надходжень бюджетних установ і організацій у 2000 - 2001 роках.

Враховуючи зміни, які відбулися в бюджетному процесі у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік", Державна податкова адміністрація України повідомляє, що у 2001 році власні надходження бюджетних (неприбуткових) установ і організацій, які фінансуються з відповідних бюджетів, у разі, коли такі надходження зараховуються до спеціального фонду відповідних бюджетів, не підлягають оподаткуванню податком на прибуток.

Виходячи з наведеного, доходи від здачі в оренду землі у 2001 році не підлягають оподаткуванню податком на прибуток.

Згідно з пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартість", зі змінами та доповненнями, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податків з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України, у тому числі операцій зі сплати вартості послуг за договорами оперативної оренди (лізингу).

Надання земельних ділянок в оренду відповідно до пп. 3.1.1 Закону України "Про податок на додану вартість" є об'єктом оподаткування ПДВ.

Платником податку на додану вартість вважається особа, обсяг оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) якої протягом будь-якого періоду з останніх дванадцяти календарних місяців перевищував 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 2.1 Закону, зі змінами та доповненнями).

Виходячи з викладеного, якщо обсяг операцій від здачі в оренду землі перевищує 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (61200 грн.), то сільська рада повинна зареєструватись як платник ПДВ і сплачувати податок на загальних підставах.

 

Заступник голови - начальник
управління стягнення податкової заборгованості 

 
І. Коваленко 

 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.85397
EUR30.21072
RUB0.41985
PLN7.06089
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка