Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку та бюджету області за 9 місяців 2002 року

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 24.10.2002 р. N 437

Про підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку та бюджету області за 9 місяців 2002 року

Відмітити, що основні завдання програми економічного і соціального розвитку області виконуються. Певною мірою цьому сприяла реалізація заходів, передбачених попередніми розпорядженнями голови облдержадміністрації з даного питання: від 29.04.2002 р. N 139, від 04.06.2002 р. N 188 та від 23.07.2002 р. N 274.

Обсяг промислового виробництва протягом 9 місяців зріс на 9 % (6 місце в Україні), а програмні завдання з цього показника виконані на 103,9 %. Найбільший внесок у виконання цих показників зробили підприємства харчової, легкої, деревообробної, поліграфічної галузі та будівельних матеріалів. Наростили обсяги виробництва промислові комплекси м. Тернополя та більшості районів. Забезпечено реалізацію виробленої продукції в середньому на 98 %. Продовжують скорочуватись обсяги бартеру, який за 8 місяців склав 6,7 % проти 9,4 % у минулому році.

Станом на 30 вересня сільгоспвиробниками усіх категорій господарств намолочено 893 тис. тонн зерна при урожайності 24,6 ц з 1 га, що більше минулого року, відповідно, на 16,7 та 24,2 %. За оперативними даними станом на 23.10.2002 року сільськогосподарськими підприємствами цукрові буряки зібрано з площі 27,5 тис. га (85 % до площі збирання) в обсязі 483,1 тис. тонн при урожайності 176 ц/га.

За 9 місяців поточного року усіма категоріями господарств вироблено (в живій вазі) 43,1 тис. тонн м'яса, 422,3 тис. тонн молока та 251,4 млн. шт. яєць, що становить до відповідного періоду минулого року 100,7, 100,1 та 112 %.

Обсяг будівельно-монтажних робіт збільшено на 23 %, роздрібного товарообороту - на 24 %, платних послуг - на 9 %.

До Зведеного бюджету залучено 262,2 млн. грн., що на 9,9 % більше планової нормативної бази. Одночасно з Державного бюджету область отримала 140,8 млн. грн. дотацій та 82,4 млн. грн. субвенцій. До місцевих бюджетів мобілізовано на 25 млн. грн. (27 %) більше від аналогічного періоду минулого року.

Видатки загального фонду місцевих бюджетів (без врахування субвенцій з державного бюджету) за 9 місяців поточного року склали 252,6 млн. грн., що становить 75,5 % до плану на рік (334,4 млн. грн.). За 9 місяців поточного року на освіту спрямовано 109,0 млн. грн. (74,4 % річного плану), на охорону здоров'я - 77,8 млн. грн. (73,7 %), на культуру та мистецтво - 11,8 млн. грн. (78,9 %), на житлово-комунальне господарство - 5,9 млн. грн. (93,7 %). На капітальне будівництво з загального та спеціального фондів місцевих бюджетів за 9 місяців спрямовано 7465,7 тис. грн., або 77,9 % річних призначень.

До Пенсійного фонду з усіх джерел фінансування надійшло 331 млн. грн. Власні надходження склали 166,3 млн. грн., що на 33,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Від діяльності суб'єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 50 млн. грн. За звітний період підприємницькими структурами створено близько 4 тисяч робочих місць.

Зведений індекс роздрібних цін на споживчі товари за 9 місяців поточного року до аналогічного періоду минулого року склав 97,2 %, в тому числі на продовольчі товари - 99,2 %.

Покращилась ситуація на ринку праці. На 580 чоловік, або на 0,9 % зменшилась чисельність безробітних.

Проте, в роботі господарського комплексу області існує ряд проблем.

Не вийшли на рівень 9 місяців минулого року та не забезпечили виконання програми підприємства машинобудування, чорної металургії, цукрової, молочної, борошно-круп'яної промисловості та облспоживспілки, не виконали програмних завдань Бережанський, Борщівський, Гусятинський, Кременецький, Монастириський та Шумський райони.

Рівень бартерної реалізації промислової продукції майже у 1,5 разу вищий від середнього по Україні, а у м. Тернополі, Бережанському, Гусятинському, Козівському та Кременецькому районах - від середньообласного.

Обсяги нереалізованої продукції становлять майже 64 млн. грн.

Негативно впливає на ефективність виробництва і переробка давальницької сировини, питома вага якої в загальному обсязі становить 7,7 %.

Значна кількість підприємств Гусятинського, Монастириського, Борщівського, Козівського районів знизила виробництво товарів народного споживання.

Із передбачених 140 тис. га площ посіву озимих, сільськогосподарські підприємства посіяли 122,7 тис. га, або 88 % до завдання.

Із 312,5 тис. га зябу виорано 106,9 тис. га, або 34 % до завдання. В Кременецькому районі виорано лише 18 %, Лановецькому - 19 %, Збаразькому - 20 %.

За січень - вересень усіма категоріями господарств продано заготівельним організаціям 89 тис. тонн молока (78 % до відповідного періоду минулого року).

Значно зменшилась мережа служби побуту у Гусятинському, Підволочиському, Заліщицькому, Зборівському, Монастириському районах. В більшості районів не працюють лазні, не надаються послуги по ремонту складної побутової техніки, одягу, взуття, перукарські послуги та інші.

За січень - серпень 428 підприємств (50 % їх загальної кількості) отримали прибутки в сумі 38,9 млн. грн., інші - були збитковими і допустили втрати на 68,7 млн. грн. Значною залишається загальна сума дебіторської та кредиторської заборгованості по суб'єктах господарювання (крім малих підприємств та бюджетних установ) і на 01.09.2002 р. становила 788,4 млн. грн. та 1322,8 млн. грн.

Прогнозні показники надходжень до зведеного та Державного бюджетів не виконані Монастириським районом, а до Державного - Зборівським районом.

Сім районів області не забезпечили виконання затверджених відповідними радами завдань з виконання доходної частини місцевих бюджетів. Найгірший стан у Монастириському, Бережанському, Шумському, Підгаєцькому районах. Всього місцеві бюджети недоотримали близько 2,3 млн. грн. запланованих надходжень.

Заборгованість із заробітної плати працівникам установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, на 11 жовтня поточного року становила 3,0 млн. грн. (0,2 місячного фонду), що на 7,8 млн. грн. менше у порівнянні з 01.01.2002 року (10,8 млн. грн.). Найбільші суми невиплаченої заробітної плати були по Бережанському району - 0,3 млн. грн., Гусятинському - 0,5 млн. грн., Заліщицькому - 0,2 млн. грн., Козівському - 0,4 млн. грн., Лановецькому - 0,3 млн. грн., Підволочиському - 0,5 млн. грн., Підгаєцькому - 0,2 млн. грн.

На підприємствах та бюджетних установах, переважно комунальної власності, виявлено та упереджено фінансових порушень на загальну суму - 13 млн. грн.

Ряд заходів, передбачених розпорядженнями голови облдержадміністрації від 29.04.2002 р. N 139, від 23.07.2002 р. N 274, від 04.06.2002 р. N 188 не реалізовані, зокрема питання, які стосуються поліпшення роботи агропромислового комплексу, повноти і своєчасного надходження сільськогосподарського податку як в цілому по області, так і в Зборівському районі.

Внаслідок цього виникає загроза невиконання окремих завдань програми за 10 місяців та в цілому за рік, зокрема, у Борщівському, Гусятинському, Кременецькому, Лановецькому, Монастириському, Тернопільському та Шумському районах.

З метою забезпечення виконання завдань програми економічного і соціального розвитку області та надходжень до бюджетів усіх рівнів у 2002 році та раніше прийнятих розпоряджень з цього питання:

1. Районним державним адміністраціям та Тернопільському міськвиконкому:

1.1. Проаналізувати підсумки роботи господарських комплексів за 9 місяців 2002 року та вжити заходів щодо:

- забезпечення безумовного виконання завдань програми економічного і соціального розвитку на 2002 рік;

- зменшення запасів нереалізованої продукції на складах підприємств, особливо у Борщівському, Збаразькому, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському районах та м. Тернополі;

- скорочення обсягів відвантаженої продукції на умовах бартеру, зокрема, на підприємствах м. Тернополя, Бережанського, Гусятинського, Козівського, Кременецького районів;

- зміцнення фінансової дисципліни, забезпечення цільового та ефективного використання бюджетних коштів.

1.2. Забезпечити якісну розробку показників програми економічного і соціального розвитку відповідних територій на 2003 рік, передбачивши заходи щодо поліпшення фінансового стану підприємств, суттєвого зниження рівня збитковості, обсягів простроченої дебіторської та кредиторської заборгованості.

1.3. Враховуючи рівень виконання доходної частини місцевих бюджетів, відповідно до вимог Бюджетного кодексу України переглянути та скорегувати видаткову частину, звернувши особливу увагу на виконання взятих зобов'язань щодо погашення заборгованості із зарплати та соціальних виплат і недопущення подальшого її зростання.

1.4. Спрямовувати на заробітну плату не менше 85 %, а в Козівському районі - не менше 95 % доходів місцевих бюджетів.

1.5. Спільно з регіональним відділенням Фонду державного майна в області активізувати роботу з приватизації об'єктів соціальної сфери (група Ж).

1.6. Разом із органами податкової служби забезпечити повноту і своєчасне надходження сільськогосподарського податку.

2. Взяти до уваги запевнення голів Борщівської (Рубльовський В. А.), Кременецької (Якубовський Б. М.) та Тернопільської (Кулик С. М.) райдержадміністрацій, що річні завдання програми із обсягів промислового виробництва будуть виконані.

3. Державній податковій адміністрації в області (Пиріг І. М.) спрямувати контрольно-економічну роботу органів державної податкової служби на розширення бази оподаткування за рахунок скорочення сум, безпідставно заявлених до відшкодування, зниження збитковості підприємств, виявлення і відпрацювання схем додаткових надходжень та схем ухилення від оподаткування.

4. Управлінню з питань переробної та харчової промисловості облдержадміністрації (Косінський О. В.) постійно тримати на контролі ефективність роботи цукрових підприємств та дотримання ними договірних умов.

5. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (Маховський І. І.):

5.1. Посилити контроль за рухом поголів'я ВРХ, особливо корів, у сільськогосподарських підприємствах з метою недопущення його зменшення.

5.2. Спільно з обласним управлінням земельних ресурсів провести інвентаризацію землі та вжити заходів щодо раціонального її використання, скоротивши до мінімуму незасіяні площі.

5.3. Вжити заходів для завершення до 1 листопада 2002 року збирання пізніх сільськогосподарських культур, дотримання графіка оранки зябу.

6. Управлінню промисловості, енергетики, транспорту та зв'язку облдержадміністрації (Наноцький Л. В.) в місячний термін забезпечити введення в установленому порядку норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на виробництво 1 тонни хліба та хлібобулочних виробів.

7. Головним управлінням економіки (Лобунь В. І.), фінансовому (Баранець Я. Д.) облдержадміністрації спільно з галузевими управліннями облдержадміністрації, державною податковою адміністрацією в області до 10 грудня 2002 року розглянути проекти програм соціально-економічного розвитку і бюджетів районів та м. Тернополя на 2003 рік з метою їх взаємоузгодження.

8. Управлінням освіти і науки (Демків І. С.), охорони здоров'я (Буртняк М. М.), культури (Бачинський В. Й.) облдержадміністрації разом із районними державними адміністраціями та Тернопільським міськвиконкомом привести штати працівників підвідомчих установ у відповідність до бюджетних призначень.

9. Рекомендувати управлінню Національного банку України в області стимулювати інвестиційну спрямованість діяльності комерційних банків, зокрема збільшення обсягів довгострокового кредитування через залучення депозитних вкладів юридичних і фізичних осіб.

10. Зняти з контролю виконання розпоряджень голови облдержадміністрації від 29.04.2002 р. N 139, від 23.07.2002 р. N 274 про хід виконання завдань програми соціально-економічного розвитку та бюджету області за I квартал та I півріччя 2002 року.

11. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків та доповісти про його виконання на засіданні колегії облдержадміністрації по підсумках роботи за 2002 рік.

 

Голова
обласної державної адміністрації 

 
І. І. Курницький 

 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.31554
EUR30.5155
RUB0.41981
PLN7.12863
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка