Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про місцеві податки і збори у м. Чернівці та відміну раніше прийнятих рішень

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА
Сьома сесія XXIV скликання

РІШЕННЯ

від 26.12.2002 р. N 120

Про місцеві податки і збори у м. Чернівці та відміну раніше прийнятих рішень

Із змінами і доповненнями, внесеними
 рішеннями Чернівецької міської ради
 від 27 лютого 2003 року N 163,
 від 24 квітня 2003 року N 198

Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Декретом Кабінету Міністрів "Про місцеві податки і збори", Указом Президента України "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" від 28.06.99 р. N 761/99, Правилами торгівлі на ринках, затвердженими спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002 р. N 57/188/84/105 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.03.2002 р. за N 288/6576, розглянувши рекомендації постійної комісії міської ради з питань економіки, бюджету та фінансів, міська рада вирішила:

1. Встановити з 1 січня 2003 року на території міста Чернівці наступні місцеві податки і збори та затвердити положення про них згідно з додатками, що додаються:

1.1. Готельний збір (додаток 1);

1.2. Ринковий збір (додаток 2);

1.3. Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг (додаток 3);

1.4. Збір за використання місцевої символіки (додаток 4);

1.5. Податок з реклами (додаток 5);

1.6. Збір за припаркування автотранспорту (додаток 6);

1.7. Збір за право проведення кіно- і телезйомок (додаток 7);

1.8. Збір за видачу ордера на квартиру (додаток 8);

1.9. Збір за право на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей (додаток 9);

1.10. Комунальний податок (додаток 10).

2. Виконавчому комітету міської ради затвердити перелік основних пам'яток архітектури міського значення, з яких справляється збір за використання місцевої символіки, та опублікувати його в газеті "Чернівці".

3. Визнати такими, що втратили чинність з 1 січня 2003 року, рішення міської ради XXIII, XXIV скликань "Про місцеві податки і збори у м. Чернівці":

- VI сесії міської ради XXIII скликання від 24.12.98 р. N 92;

- VII сесії міської ради XXIII скликання від 18.03.99 р. N 114;

- VIII сесії міської ради XXIII скликання від 17.06.99 р. N 133;

- X сесії міської ради XXIII скликання від 21.10.99 р. N 162;

- XI сесії міської ради XXIII скликання від 27.12.99 р. N 193;

- XIV сесії міської ради XXIII скликання від 18.05.2000 р. N 279;

- XVI сесії міської ради XXIII скликання від 21.09.2000 р. N 308;

- XX сесії міської ради XXIII скликання від 27.04.2001 р. N 392;

- XXII сесії міської ради XXIII скликання від 30.08.2001 р. N 433;

- 2 сесії міської ради XXIV скликання від 30.05.2002 р. N 13;

- 3 сесії міської ради XXIV скликання від 27.06.2002 р. N 46.

4. Вказане рішення опублікувати в газеті "Чернівці".

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на державну податкову інспекцію у м. Чернівці (М. Пердейчук), Чернівецький міський відділ УМВС України у Чернівецькій області (В. Мартинюк), департамент економіки (М. Попадюк) та фінансове управління (Є. Прокопець).

 

Міський голова 

М. Федорук 

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про готельний збір

1. Платники збору

Платниками готельного збору є фізичні особи, які користуються послугами готелю, мотелю, кемпінгу, кімнат відпочинку (на вокзалах, в аеропортах), а також гуртожитків (які надають послуги по тимчасовому проживанню поза своїм основним призначенням), юридичні особи, які використовують приміщення житлового фонду готелю. Іноземні громадяни також є платниками збору, якщо інше не передбачено міжнародними угодами.

(розділ 1 додатка 1 в редакції рішення
 Чернівецької міської ради від 27.02.2003 р. N 163)

2. Ставки збору

Ставка готельного збору встановлюється в розмірі 20 відсотків вартості проживання (без додаткових послуг і податку на додану вартість) для всіх готелів, гуртожитків, кімнат відпочинку.

3. Порядок нарахування і строки сплати готельного збору

3.1. Готельний збір, в межах граничних розмірів добової вартості найманого житла, справляється за кожний день проживання, в тому числі і за неповну добу (відповідно вартості проживання).

3.2. Готельний збір утримується з платників одночасно з розрахунками за проживання, з виділенням вказаного збору в платіжних документах (квитанціях, платіжних дорученнях). Сплата готельного збору здійснюється незалежно від форми розрахунків за житло.

3.3. Сума платежів по готельному збору перераховується до бюджету 15 та 30 числа місяця з фактичних сум надходжень згідно з платіжними документами, а також сум і строків, передбачених угодами, укладеними з наймачами приміщень.

3.4. Готельний збір зараховується до міського бюджету по коду 16010300 класифікації доходів бюджетної класифікації.

3.5. Сума готельного збору, яка підлягає перерахуванню до міського бюджету, відноситься на собівартість продукції (робіт, послуг).

4. Відповідальність платників і контроль податкових органів

4.1. Суб'єкти господарювання, які стягують готельний збір, несуть відповідальність за правильність та своєчасність перерахування збору до бюджету. За несвоєчасне та неповне перерахування збору підприємства несуть відповідальність відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

4.2. Контроль за повнотою, правильністю та своєчасним перерахуванням збору до бюджету здійснює державна податкова інспекція у м. Чернівці згідно з чинним законодавством.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 2

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про ринковий збір

1. Загальні положення

1.1. Ринковий збір - це плата за право займання місця для торгівлі на ринках та мікроринках міста, в тому числі у павільйонах, на критих та відкритих столах, майданчиках (включаючи орендовані), з автомобілів, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.

1.2. Об'єктом оподаткування ринковим збором є торгові місця на прилавках, столах, лотках, автотранспортних засобах, в контейнерах і їх частинах, наметах та інших засобах, які використовуються для здійснення торгівлі.

1.3. Не справляється ринковий збір із підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування - юридичних осіб, які розташовані у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку, та з власних торговельно-закупівельних підрозділів ринку, незалежно від займаного місця.

2. Платники збору

Платниками ринкового збору є юридичні особи усіх форм власності, їх філіали, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи, яким надано місце для реалізації на ринку (мікроринку) сільськогосподарської і промислової продукції, інших товарів.

3. Ставки збору

3.1. Встановити площу для здійснення торговельної діяльності, з якої справляється ринковий збір, та наступні ставки ринкового збору по групах товарів у частинах від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян для фізичних і юридичних осіб на ринках міста (крім КП МТК "Калинівський ринок", ринків АТВТ АК "Буковина-Авто", МКП "Газкомплектприлад") згідно з додатком 1, що додається.

(пункт 3.1 розділу 3 додатка 2 із змінами, внесеними згідно з
 рішенням Чернівецької міської ради від 24.04.2003 р. N 198)

3.2. Звільнити від сплати ринкового збору на ринках і мікроринках міста торгуючих власними потриманими речами; яйцями (до 1 десятка), молоком (до 3 л), сиром (до 1 кг), сметаною (до 1 л), картоплею, овочами і фруктами (до 3 кг) власного виробництва. Відповідальність за виконання цього пункту покласти на адміністрацію ринків.

3.3. Встановити площу для здійснення торговельної діяльності, з якої справляється ринковий збір, та наступні ставки ринкового збору у частинах від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на КП МТК "Калинівський ринок", ринках АТВТ АК "Буковина-Авто", МКП "Газкомплектприлад" згідно з додатком 2, що додається.

(пункт 3.3 розділу 3 додатка 2 із змінами, внесеними згідно з
 рішенням Чернівецької міської ради від 24.04.2003 р. N 198)

3.4. При зміні розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян делегувати виконкому міської ради право переглядати ставки ринкового збору з наступним їх затвердженням на черговій сесії міської ради.

3.5. При змішаній торгівлі товарами різних груп вітчизняного, спільного та іноземного виробництва застосовується вища ставка.

3.6. Ринковий збір справляється з кожного торгуючого і за кожне використане торгове місце. Одне торгове місце на прилавках (столах) дорівнює одному погонному метру, при продажу продукції з транспортного засобу, причепа, візка, у тому числі ручного, у контейнерах, кіосках, павільйонах, наметах тощо - двом повним чи неповним квадратним метрам займаної площі для здійснення торговельної діяльності.

4. Порядок сплати і перерахування ринкового збору

Ринковий збір сплачується продавцями на ринку до початку торгівлі. Початком торгівлі вважається час, що настає через дві години з початку роботи ринку.

Продавці мають право сплачувати ринковий збір:

- у вигляді передоплати через касирів та контролерів ринку із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій з видачею касового чека;

- за письмовою угодою з адміністрацією ринку через установи банку, у тому числі у вигляді передоплати.

Кошти збору перераховуються адміністрацією ринків до бюджету міста по коду 16010500 класифікації доходів бюджетної класифікації на протязі трьох банківських днів після отримання виручки.

5. Відповідальність платників і контроль за стягненням збору

Відповідальність за сплату ринкового збору несуть продавці на ринку та адміністрація ринку відповідно до чинного законодавства.

Податкові органи здійснюють контроль за повнотою справляння, правильністю і своєчасністю перерахування збору до бюджету та притягують до відповідальності порушників згідно з Указом Президента України "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" від 28.06.99 р. N 761/99.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 1
до Положення про ринковий збір, затвердженого
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Площі для здійснення торговельної діяльності та ставки ринкового збору на ринках міста (крім КП МТК "Калинівський ринок", ринків АТВТ АК "Буковина-Авто", МКП "Газкомплектприлад")

(у частинах від неоподатковуваного мінімуму)

Вид пункту продажу 

Виробництво 

Площа для здійснення торговельної діяльності на 1 торгуючого 

Сільгосппродукція 

Продовольчі товари 

Непродовольчі товари 

Фізичні особи 

Юридичні особи 

Фізичні особи 

Юридичні особи 

Фізичні особи 

Юридичні особи 

1. Прилавки, столи, розноски, стенди, стелажі, розкладайки (секонд-хенд) 

Вітчизняне та спільне 

1 м п. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,088 

0,3 

0,1 

0,3 

0,106 

0,3 

розкладайка 

Вітчизняне та спільне 

2 м кв. 

  

  

0,1 

0,2 

0,106 

0,2 

Іноземне 

  

  

  

0,129 

0,3 

0,129 

0,3 

Типовий розкладний прилавок типу "Жабка" 

Вітчизняне та спільне 

2 м кв. 

0,088 

0,2 

0,1 

0,2 

0,106 

0,2 

Іноземне 

  

0,129 

0,3 

0,129 

0,3 

0,129 

0,3 

Торговий намет, 3-х і 5-тонні контейнери, легковий автомобіль, напівпричеп 

Вітчизняне та спільне 

4 м кв. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,071 

0,2 

0,08 

0,2 

0,082 

0,2 

10 і 20-тонні контейнери, вантажні автомобілі, автобуси і мікроавтобуси, незалежно від вантажопідйомності, причепи 

Вітчизняне та спільне 

6 м кв. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,065 

0,2 

0,08 

0,2 

0,082 

0,2 

Магазини, кіоски, павільйони, закриті прилавки та інші пункти продажу і громадського харчування площею: 

  

  

  

  

  

  

  

  

до 10 м кв. 

Вітчизняне та спільне 

4 м кв. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,088 

0,3 

0,1 

0,3 

0,106 

0,3 

від 10 до 20 м кв. 

Вітчизняне та спільне 

6 м кв. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,088 

0,3 

0,1 

0,3 

0,106 

0,3 

від 20 до 50 м кв. 

Вітчизняне та спільне 

8 м кв. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,088 

0,3 

0,1 

0,3 

0,106 

0,3 

від 50 до 100 м кв. 

Вітчизняне та спільне 

10 м кв. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,088 

0,3 

0,1 

0,3 

0,106 

0,3 

більше 100 м кв. 

Вітчизняне та спільне 

12 м кв. 

0,05 

0,2 

0,056 

0,2 

0,065 

0,2 

Іноземне 

  

0,088 

0,3 

0,1 

0,3 

0,106 

0,3 

Бочка (квас, молоко) 

  

4 м кв. 

  

  

0,05 

0,2 

  

  

Бочка (пиво) 

  

4 м кв. 

  

  

0,08 

0,3 

  

  

Примітки:

1. Розсада, саджанці і насіння, худоба, птиця, мала живність, квіти віднесені в групу сільгосппродукції;

2. Товари, які були у вжитку (секонд-хенд), віднесено до групи сільгосппродукції вітчизняного та спільного виробництва;

3. Цитрусові плоди, субтропічні і тропічні культури, олія, копчені вироби, жива риба, продукція громадського харчування віднесені в групу продовольчих товарів;

4. Ялинки, скупка склотари, реалізація лотерей віднесені в групу непродовольчих товарів.

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з
 рішенням Чернівецької міської ради від 24.04.2003 р. N 198)
 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 2
до Положення про ринковий збір, затвердженого
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Площі для здійснення торговельної діяльності та ставки ринкового збору на КП МТК "Калинівський ринок", ринках АТВТ АК "Буковина-Авто", МКП "Газкомплектприлад"

(у частинах від неоподатковуваного мінімуму)

Назва послуг 

Площа для здійснення торговельної діяльності на 1 торгуючого 

Ставка ринкового збору 

Торгівля з рук однією особою 

  

  

для фізичних осіб 

2 м кв. 

0,065 

Торгівля індивідуальна з прилавка, столу, лотка тощо 

для фізичних осіб 

1 м п. 

0,065 

Торгівля з розкладайки 

  

  

для фізичних осіб 

2 м кв. 

0,065 

Торгівля з турнікета (весільне вбрання) 

  

  

для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,050 

Торгівля з турнікета килимами 

для фізичних осіб 

6 м кв. 

0,050 

Торгівля з намету 

  

  

для фізичних осіб 

6 м кв. 

0,050 

Торгівля з легкового автомобіля (всіх марок) 

для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,150 

для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

Торгівля з вантажного автомобіля (всіх марок), автобуса та мікроавтобуса вантажопідйомністю до 3,5 тонн 

- для фізичних осіб 

6 м кв. 

0,150 

- для юридичних осіб 

6 м кв. 

0,2 

Торгівля з вантажного автомобіля, мікроавтобуса вантажопідйомністю більше 3,5 тонн 

- для фізичних осіб 

8 м кв. 

0,150 

- для юридичних осіб 

8 м кв. 

0,2 

Торгівля з типового розкладного прилавка 

- для фізичних осіб 

1,4 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

1,4 м кв. 

0,2 

Торгівля з ВГП і контейнера (20 тонн) 

  

  

- для фізичних осіб 

8 м кв. 

0,065 

- для юридичних осіб 

8 м кв. 

0,2 

Торгівля з контейнера (40 тонн) 

  

  

- для фізичних осіб 

14,7 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

14,7 м кв. 

0,2 

Торгівля з контейнера (3-х тонн), (1/4, 1/5 частини 20-тонного контейнера і ВГП) 

- для фізичних осіб 

2,8 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

2,8 м кв. 

0,2 

Торгівля з контейнера (5 тонн), (1/3 частина 20-тонного контейнера і ВГП) 

- для фізичних осіб 

3,9 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

3,9 м кв. 

0,2 

Торгівля з контейнера (10 тонн), (1/2 частина 20-тонного контейнера і ВГП) 

- для фізичних осіб 

7,9 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

7,9 м кв. 

0,2 

Торгівля з 2/3, 3/4, 4/5 ВГП і контейнера (20 тонн) 

  

  

- для фізичних осіб 

6 м кв. 

0,080 

- для юридичних осіб 

6 м кв. 

0,080 

Торгівля з магазинів, кіосків, павільйонів та інших пунктів продажу промисловими товарами та продукцією громадського харчування 

Площею до 10 м кв. 

4 м кв. 

0,080 

від 10 м кв. до 20 м кв. 

6 м кв. 

0,080 

від 20 м кв. до 50 м кв. 

8 м кв. 

0,080 

від 50 м кв. до 100 м кв. 

10 м кв. 

0,080 

від 100 м кв. і більше 

12 м кв. 

0,080 

Торгівля пивом з бочок 

  

  

- для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,080 

- для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

Торгівля автотранспортною та іншою технікою 

Легковими автомобілями 

- для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,112 

- для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

Пасажирськими автобусами та мікроавтобусами всіх марок 

- для фізичних осіб 

6 м кв. 

0,112 

- для юридичних осіб 

6 м кв. 

0,2 

Вантажними автомобілями (всіх марок), вантажними автобусами та мікроавтобусами 

- для фізичних осіб 

8 м кв. 

0,112 

- для юридичних осіб 

8 м кв. 

0,2 

Автопоїздами 

- для фізичних осіб 

10 м кв. 

0,112 

- для юридичних осіб 

10 м кв. 

0,2 

Торгівля мототехнікою та велосипедами 

  

  

- для фізичних осіб 

2 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

2 м кв. 

0,2 

Торгівля шинами 

  

  

- для фізичних осіб 

2 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

2 м кв. 

0,2 

Торгівля з закритого розкладного прилавка 

- для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

По продринку 

  

  

Торгівля з прилавка, столу, лотка 

Продовольчими товарами вітчизняного та спільного виробництва 

- для фізичних осіб 

1 м п. 

0,08 

- для юридичних осіб 

1 м п. 

0,2 

Продовольчими товарами іноземного виробництва 

для фізичних осіб 

1 м п. 

0,150 

для юридичних осіб 

1 м п. 

0,2 

Сільгосппродуктами вітчизняного та спільного виробництва 

для фізичних осіб 

1 м п. 

0,065 

для юридичних осіб 

1 м п. 

0,2 

Сільгосппродуктами іноземного виробництва 

для фізичних осіб 

1 м п. 

0,150 

для юридичних осіб 

1 м п. 

0,2 

Торгівля з намету тощо 

Продовольчими товарами вітчизняного та спільного виробництва 

- для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,050 

- для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

Продовольчими товарами іноземного виробництва 

для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,080 

для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

Сільгосппродуктами вітчизняного та спільного  виробництва 

для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,050 

для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

Сільгосппродуктами іноземного виробництва 

для фізичних осіб 

4 м кв. 

0,080 

для юридичних осіб 

4 м кв. 

0,2 

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з
 рішенням Чернівецької міської ради від 24.04.2003 р. N 198)

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 3

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг

1. Загальні положення

Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг - це плата за оформлення і видачу дозволів на торгівлю та послуги у спеціально відведених для цього місцях.

2. Платники збору

Збір стягується з юридичних та фізичних осіб, які реалізують сільськогосподарську, промислову продукцію і інші товари та надають послуги в спеціально відведених для цього місцях залежно від площі об'єкта, його територіального розміщення та профільності.

Дозвіл на право торгівлі та послуг видається департаментом економіки після сплати відповідної суми на рахунок міського бюджету по коду 16011500 класифікації доходів бюджету.

3. Ставки збору

3.1. Встановити ставки збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг з розрахунку на рік для суб'єктів, що постійно здійснюють торгівлю та надають послуги у визначених місцях, згідно з додатком 1, що додається.

3.2. При цілодобовому режимі роботи вартість збору збільшується на 50 відсотків (в межах не більше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

3.3. За одноразову торгівлю збір справляється в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму.

3.4. Встановити ставки збору за один день виносної торгівлі для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування згідно з додатком 2, що додається.

3.5. Встановити щомісячний збір за видачу дозволів на розміщення спеціалізованих розбірних лотків (для юридичних та фізичних осіб):

 

У неоподатковуваних мінімумах

Непродовольчими та продовольчими товарами

2

Безалкогольними напоями, квасом, морозивом вітчизняного виробництва, овочами, фруктами, власною продукцією громадського харчування

1

4. Сума збору сплачується юридичними особами за рахунок собівартості продукції, робіт (послуг).

5. Відповідальність та контроль

За торгівлю, надання послуг та виконання робіт без дозволу у власних та орендованих приміщеннях фізичні та юридичні особи сплачують штраф у подвійному розмірі вартості дозволу.

Контроль за сплатою збору покладається на департамент економіки та державну податкову інспекцію у м. Чернівці.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 1
до Положення про збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, затвердженого рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Ставки збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг для суб'єктів, що постійно здійснюють торгівлю та надають послуги у визначених місцях

(у неоподатковуваних мінімумах)

N
з/п 

Стаціонарні об'єкти (включаючи кіоски, павільйони) мережі послуг 

загальна площа об'єкта мережі послуг 

до 30 м кв. 

від 30 до 100 м кв. 

від 100 і вище м кв. 

1. 

Продовольчі товари, в т. ч.: 

12 

15 

1.1. 

Продовольчі товари першої необхідності, дитяче харчування 

10 

1.2. 

Продовольчі товари з непродовольчою групою або алкогольними виробами 

15 

20 

2. 

Непродовольчі товари, в т. ч.: 

12 

15 

16 

2.1. 

Непродовольчі товари дитячої групи, натільна і постільна білизна, панчішно-шкарпеткові вироби, шкільно-письмове приладдя, інші товари першої необхідності легкої промисловості вітчизняного виробництва 

10 

12 

2.2. 

Меблі, килимові вироби, електропобутові товари, госптовари, будівельні матеріали вітчизняного виробництва 

15 

18 

2.3. 

Ювелірні вироби, хутро, транспортні засоби, секонд-хенд; товари імпортного виробництва: меблі, килимові вироби, електропобутові товари, госптовари, будівельні матеріали 

20 

20 

20 

3. 

АЗС, ГАЗС 

20 

20 

20 

4. 

Заклади фармації, в т. ч.: 

12 

15 

4.1. 

Готових форм лікарських засобів 

15 

20 

4.2. 

З власним виробництвом та дитячі 

10 

5. 

Ринки та мікроринки 

20 

20 

20 

6. 

Заклади громадського харчування, в т. ч.: 

15 

18 

6.1. 

Ресторани 

20 

20 

6.2. 

Кафе, бари 

10 

10 

10 

6.3. 

Бістро, пункти швидкого харчування, буфети, павільйони і кіоски 

10 

6.4. 

Цехи: кондитерські, хлібобулочні, напівфабрикатів громадського харчування тощо 

10 

12 

15 

7. 

Об'єкти побуту, в т. ч.: 

12 

15 

18 

7.1. 

Ательє, перукарні, фотосалони вищої категорії 

20 

20 

20 

7.2. 

Ательє, перукарні, фотомайстерні інших категорій 

10 

10 

10 

7.3. 

Виробничі цехи хімчисток 

20 

20 

20 

7.4. 

Приймальні пункти хімчисток (окремі) 

10 

7.5. 

Пральні 

10 

10 

10 

приймальні пункти пралень (окремі) 

10 

7.6. 

Ремонтні майстерні, в т. ч.: 

  

  

  

7.6.1. 

Взуттєві (у т. ч. індивідуальний пошив), швейні та трикотажні 

10 

7.6.2. 

Меблеві та столярні 

7.6.3. 

Побутової техніки 

7.6.4. 

Металовиробів та шкіргалантереї 

7.6.5. 

Ювелірних виробів 

7.7. 

Ремонт та технічне обслуговування автомобілів 

  

  

  

7.7.1. 

Ремонт автомобілів 

15 

20 

20 

7.7.2. 

Технічне обслуговування автомобілів 

10 

7.7.3. 

Контрольно-діагностичні та регулювальні роботи 

10 

10 

10 

7.8. 

Автостоянки 

20 

20 

20 

7.9. 

Паркування 

10 

10 

10 

7.10. 

Ремонт житла 

20 

20 

20 

7.11. 

Майстерні по виробництву виробів за індивідуальним замовленням населення: 

12 

15 

18 

7.11.1. 

Ювелірні 

20 

20 

20 

7.11.2. 

Меблеві та столярні 

7.11.3. 

Трикотажні 

10 

7.12. 

Сауни та комплекси 

20 

20 

20 

7.13. 

Лазні та душі 

10 

7.14. 

Ритуальні послуги 

10 

7.15. 

Пункти прокату: 

20 

20 

20 

7.15.1. 

Аудіовізуальних творів 

20 

20 

20 

7.15.2. 

Вечірнього та весільного одягу та аксесуарів 

20 

20 

20 

7.15.3. 

Автотранспорту 

20 

20 

20 

7.15.4. 

Спортивного інвентарю 

10 

10 

10 

7.15.5. 

Електропобутової техніки та госптоварів 

10 

8. 

Надання послуг: 

15 

15 

15 

8.1. 

Охоронних, юридичних, по операціях з нерухомим майном, утримання гральних закладів (автоматів), рекламно-інформаційна діяльність, виготовлення проектно-кошторисної документації 

20 

20 

20 

8.2. 

Туристичних 

20 

20 

20 

8.3. 

Лікувальних та фізкультурно-оздоровчих, у т. ч. масаж 

10 

10 

10 

8.4. 

Стоматологічні 

20 

20 

20 

8.5. 

Косметологічні 

20 

20 

20 

8.6. 

Пунктів обміну валюти та ювелірних виробів, ломбардів 

20 

20 

20 

9. 

Інші види виробничих послуг 

20 

10. 

Інші види невиробничих послуг 

11. 

Інші об'єкти мережі послуг 

12. 

Гуртова торгівля 

20 

Примітка. Для комунальних підприємств та учбово-виробничих баз державних навчальних закладів по підготовці спеціалістів відповідних галузей збір справляється з коефіцієнтом 0,5. За розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, крім АЗС, на околицях міста збір справляється з врахуванням коефіцієнтів:

1-а периферійна зона - 0,8;

2-а периферійна зона - 0,5.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 2
до Положення про збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, затвердженого рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Ставки збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг для суб'єктів господарювання за один день виносної торгівлі

(у % до неоподатковуваного мінімуму)

N
з/п 

  

для фізичних і юридичних осіб за виносну (виїзну) дрібно-роздрібну торгівлю з: 

столика, лотка, стелажа (за кожних 2 погонних метри), розноски, термоса 

низькотемпе-
ратурного прилавка, лотка, апарата "хот-дог", кега 

торгового намету, причепа, цистерни-
причепа 

автолавки, автомашини, автоцистерни, мобільного павільйону 

1. 

Непродовольчі товари, у т. ч.: 

30 

-

35 

50 

1.1. 

періодична преса, канцелярські товари 

-

10 

20 

1.2. 

книжкова продукція 

10 

15 

25 

2. 

Продовольчі товари, у т. ч.: 

20 

25 

30 

40 

2.1. 

прохолоджуючі напої, квас, морозиво вітчизняного виробництва 

10 

15 

20 

30 

2.2. 

пиво 

20 

30 

40 

2.3. 

власна продукція громадського харчування 

10 

-

20 

25 

2.4. 

.молоко виробництва агропромислового комплексу 

20 

25 

2.5. 

цитрусові плоди, субтропічні і тропічні культури 

25 

-

30 

35 

2.6. 

хот-доги 

20 

2.7. 

жива риба 

25 

50 

3. 

Інформаційно-рекламні щити про продаж товарів, надання послуг та стенди з зразками товарів 

4. 

Розповсюдження білетів, різних видів лотерей 

10 

-

15 

-

5. 

Розносна рекламна роздрібна торгівля непродовольчими товарами 

6. 

Скупка у населення склотари 

10 

15 

20 

7. 

Вулична фотозйомка 

10 

8. 

Чистка взуття 

Примітка. Збір за торгівлю і надання послуг на околицях міста справляється з урахуванням коефіцієнтів:

- 1-а периферійна зона - 0,8;

- 2-а периферійна зона - 0,5.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 4

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про збір за право використання місцевої символіки

1. Платники збору

Платниками збору за використання місцевої символіки є юридичні особи і громадяни, які використовують цю символіку з комерційною метою.

Комерційним вважається використання у графічному чи іншому зображенні герба, прапора м. Чернівці, видів об'єктів, що належать до місцевої символіки, у виробленій продукції, виконаних роботах, наданих послугах.

Дозвіл на використання місцевої символіки: герба, прапора та зображення основних пам'яток архітектури міського значення (згідно з переліком, затвердженим виконкомом міської ради) надає департамент містобудівного комплексу та земельних відносин.

Строк дії дозволу - 12 місяців.

2. Ставки збору

2.1. Збір за права використання місцевої символіки справляється в розмірі:

- 0,1 відсотка від вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням символіки юридичними особами за звітний місяць;

- 5 неоподатковуваних мінімумів з громадян, що займаються підприємницькою діяльністю.

2.2. Газета міської ради "Чернівці" звільняється від сплати збору за право використання місцевої символіки.

3. Порядок нарахування та строки сплати збору

3.1. Збір за використання місцевої символіки сплачується на рахунок міського бюджету по коду 16011100 класифікації доходів бюджетної класифікації з розрахункового рахунку платників платіжними дорученнями або готівкою через банківські установи щомісячно до 20 числа місяця, наступного за звітним.

3.2. Збір справляється щомісячно від вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг. Сума збору включається у вартість виробленої продукції, виконаних робіт та наданих послуг.

4. Відповідальність платників та контроль податкових органів

4.1. Платники несуть відповідальність за правильність та своєчасність сплати збору до бюджету.

4.1.1. Платники збору за використання місцевої символіки без відповідного дозволу і сплати збору сплачують:

- штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян при повторному порушенні впродовж року;

4.1.2. При прихованій або заниженій сумі збору - штраф у розмірі 200 відсотків, 500 відсотків при повторному порушенні протягом року;

4.1.3. Пеню на суму боргу (включаючи суму штрафних санкцій) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення по його сплаті.

4.2. Контроль за повнотою справляння та своєчасним перерахуванням збору до бюджету здійснює державна податкова інспекція у м. Чернівці.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 5

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про податок з реклами

1. Загальні положення

Податок з реклами сплачується з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу, на вулицях, майданах, будинках, транспорті та в інших місцях.

2. Платники податку

Платниками податку з реклами є юридичні особи та громадяни. Об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами.

Юридичні особи - платники податку з реклами суми сплаченого податку відносять на собівартість продукції (робіт, послуг).

3. Порядок нарахування і сплати податку з реклами

Податок з реклами встановлюється в розмірі 0,1 відсотка вартості послуг за розміщення одноразової реклами та 0,5 відсотка вартості послуг за встановлення та розміщення реклами на протязі від двох днів до одного місяця. Податок з реклами сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.

Податок з реклами перераховується на рахунок міського бюджету по коду 16010100 класифікації доходів бюджетної класифікації рекламодавцями на протязі п'ятнадцяти днів після отримання від замовника коштів за розміщення реклами.

4. Відповідальність платників і контроль податкових органів

Відповідальність за правильність нарахування, повноту і своєчасність перерахування податку в бюджет несуть рекламодавці. За несвоєчасне та неповне перерахування податку до бюджету вони несуть відповідальність відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Контроль за повнотою, правильністю та своєчасним перерахуванням податку до бюджету здійснює державна податкова інспекція у м. Чернівці згідно з чинним законодавством.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 6

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про збір за припаркування автотранспорту

1. Платники збору

1.1. Платниками збору є юридичні та фізичні особи, які паркують автотранспорт в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях (згідно з переліком місць на вулично-шляховій мережі та інших місцях, затверджених виконавчим комітетом міської ради).

1.2. Організацію робіт по справлянню збору за припаркування автотранспорту покласти на підприємства, установи, організації (в подальшому - підприємства), які виявили бажання впроваджувати платне паркування в місті.

Дозвіл на організацію робіт надається департаментом економіки після складання угоди з підприємством.

1.3. Місце платного припаркування вважати обладнаним при наявності інформаційних знаків, розмітки.

Спеціально обладнане місце для припаркування автотранспорту - це місце, відмічене дорожніми знаками згідно з Правилами дорожнього руху України, має тверде покриття (асфальтобетонне, бетонне та ін.), розмітку місць стоянки автотранспорту, може мати огорожу, в тому числі тимчасову.

Відведене місце для припаркування автотранспорту - це місце для тимчасової стоянки автотранспорту, відмічене дорожніми знаками згідно з Правилами дорожнього руху України.

2. Ставки збору та порядок сплати

2.1. Встановити збір за припаркування автотранспорту з моменту парковки за одну годину в розмірі:

- 1 відсоток до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у відведених для цього місцях,

- 3 відсотки до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у спеціально обладнаних місцях.

2.2. Оплата збору береться за періоди:

- з жовтня по квітень - з 8.00 до 19.00 год.,

- з травня по вересень - з 7.00 до 21.00 год.

2.3. Збір за припаркування автотранспорту сплачується водіями на місці парковки. Сплата збору засвідчується касовим чеком через реєстратор розрахункових операцій. Касовий чек є звітним документом і зберігається водіями в установленому порядку для перевірки і контролю.

2.4. Юридичні та фізичні особи, які користуються послугами платних місць парковки, можуть придбати абонементи на право парковки єдиного зразка, який затверджується виконкомом міської ради. Вартість абонемента з розрахунку на місяць встановлюється:

- 25 грн. в конкретному місці парковки, в т. ч. збір за припаркування - 17,68 грн. (1 % від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян х 4 години х 26 днів),

- 50 грн. на всій території міста, в т. ч. збір за припаркування - 35,36 грн. (1 % від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян х 8 годин х 26 днів).

2.5. Підприємства несуть відповідальність за повне і своєчасне перерахування збору в міський бюджет згідно з чинним законодавством. За несвоєчасне та неповне перерахування збору підприємства несуть відповідальність відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

2.6. Збір за припаркування автомобілів перераховується до бюджету двічі на місяць до 15 та 30 числа місяця на рахунок міського бюджету по коду 16010400 класифікації доходів бюджетної класифікації.

3. Пільги

Пільги по платі за припаркування автотранспорту в розмірі 100 відсотків надаються:

3.1. Ветеранам війни (учасникам бойових дій, учасникам війни) відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

3.2. Інвалідам I та II груп, які мають мотоколяски або автомобілі з ручним керуванням.

3.3. Мешканцям будинків, що знаходяться у зоні платних парковок (будинки, що розташовані по тій стороні вулиці та в межах де здійснюється припаркування автотранспорту), якщо стоянка автотранспорту, що ними керується, неможлива або заборонена, крім як на території платної парковки.

3.4. Звільняються від сплати за одноразове припаркування автотранспорту до 1 години з моменту припаркування:

- інваліди II групи, які не мають мотоколяски або автомобіля з ручним керуванням;

- інваліди III групи;

- учасники ліквідації аварії на ЧАЕС I та II категорій.

Паркування після 1 години здійснюється на загальних підставах.

Право на безкоштовне припаркування засвідчує паспорт громадянина та відповідне посвідчення.

4. Контроль за стягненням збору

Постійний контроль за паркуванням автомобілів здійснюється працівниками ДАІ ЧМВ УМВС України в Чернівецькій області.

ДАІ ЧМВ УМВС України в Чернівецькій області на прохання підприємства надає практичну допомогу в притягненні до відповідальності власників машин, які порушили термін припаркування або не сплатили за припаркування за період більше 2 годин.

Витрати, пов'язані з примусовим вилученням автомашини з зони паркування, покласти на власників автомашин.

Контроль за повнотою стягнення та своєчасним перерахуванням збору за припаркування автотранспорту здійснюється державною податковою інспекцією у м. Чернівці.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 7

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про збір за право на проведення кіно- і телезйомок

1. Платники збору

Збір за право на проведення кіно- і телезйомок вносять комерційні кіно- і телеорганізації, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями та зарубіжні організації, які проводять зйомки, що потребують від виконавчого комітету міської ради додаткових заходів (виділення наряду міліції для оточення території зйомок тощо).

2. Ставки збору

Збір встановлюється в розмірі фактичних витрат на проведення додаткових заходів.

3. Порядок нарахування та строки сплати збору

3.1. Збір за право проведення кіно- і телезйомок зараховується до міського бюджету по коду 16011200 класифікації доходів бюджетної класифікації, сплачується з розрахункового рахунку платника дорученням або готівкою через банківські установи при одержанні дозволу з відділу культури виконкому міської ради.

Видача дозволів без попередньої оплати не допускається.

3.2. Збір за право проведення кіно- і телезйомок сплачується за рахунок собівартості продукції.

4. Відповідальність платників та контроль податкових органів

Платники несуть відповідальність за правильність та своєчасність сплати збору до бюджету згідно з чинним законодавством.

Контроль за повнотою, правильністю та своєчасним перерахуванням збору до бюджету здійснює державна податкова інспекція у м. Чернівці згідно з чинним законодавством.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 8

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про збір за видачу ордера на квартиру

1. Загальні положення

Збір за видачу ордера на квартиру сплачується за послуги, пов'язані з видачею документа, що дає право на заселення квартири.

2. Ставки збору

Збір за видачу ордера на квартиру встановлюється в розмірі 30 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що діє на час видачі ордера на квартиру.

3. Порядок нарахування і термін сплати збору

3.1. Збір за видачу ордера на заселення квартири сплачується фізичними особами до одержання ордера через банківські установи на рахунок міського бюджету по коду 16010600 класифікації доходів бюджетної класифікації.

Документом про сплату збору є квитанція, видана установою банку.

3.2. Органи по обліку та розподілу житла і підприємства, які ведуть облік та розподіл житла, здійснюють облік надходжень платежів по збору за видачу ордера на квартиру.

4. Відповідальність та контроль за стягненням збору

Відповідальність за правильність обчислення і своєчасність перерахування до бюджету коштів збору покладається на органи обліку та розподілу житла.

Контроль за повнотою стягнення та своєчасним перерахуванням збору за видачу ордера на квартиру здійснює державна податкова інспекція у м. Чернівці.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 9

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про збір за право на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей

1. Платники збору

Платниками збору на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей є юридичні особи та громадяни, які мають дозвіл на проведення аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей.

2. Об'єкт оподаткування і ставки збору

Об'єктом оподаткування збору за право на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей є вартість заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу, торгів товарів, виходячи з їх початкової ціни або суми, на яку випускається лотерея.

Збір за право на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей стягується в розмірі 0,1 відсотка вартості заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів або від суми, на яку випускається лотерея.

Граничний розмір збору за право на проведення лотерей з кожного учасника не повинен перевищувати трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

3. Порядок нарахування і строки сплати збору

Збір за право на проведення лотерей справляється під час одержання дозволу на випуск лотерей.

Збір за право на проведення місцевих аукціонів і конкурсного розпродажу справляється за три дні до їх проведення.

Юридичні особи сплачують збір за рахунок собівартості продукції (робіт, послуг).

Суми збору зараховуються до міського бюджету по коду 16011300 класифікації доходів бюджету.

Дозвіл на право проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей, надає департамент економіки при узгодженні з фінансовим управлінням в чотирьох примірниках:

перший - видається організатору;

другий - направляється в державну податкову інспекцію у м. Чернівці;

третій - зберігається в справах фінансового управління;

четвертий - департаменту економіки.

Фізичні особи при зверненні за дозволом повинні бути зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності.

Строк дії дозволу - 12 місяців.

Звільнити від сплати збору за право на проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей департамент економіки та департамент містобудівного комплексу та земельних відносин.

4. Відповідальність платників та контроль податкових органів

Відповідальність за правильність та своєчасність сплати збору до бюджету покладається на платників. За несвоєчасну сплату збору платники несуть відповідальність відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами".

Контроль за повнотою, правильністю та своєчасним перерахуванням збору до бюджету здійснює державна податкова інспекція у м. Чернівці згідно з чинним законодавством.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Додаток 10

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Чернівецької міської ради
від 26 грудня 2002 р. N 120 

Положення
про комунальний податок

1. Платники податку

Платниками комунального податку є підприємства, об'єднання, установи, організації незалежно від форм власності, їх філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, іноземні юридичні особи, їх філії та представництва незалежно від того, чи ними проводиться фінансово-господарська діяльність. Не є платниками комунального податку:

бюджетні установи і організації, планово-дотаційні та сільськогосподарські підприємства, громадські організації, які утримуються за рахунок членських та добровільних внесків і не займаються підприємницькою діяльністю.

2. Об'єкт оподаткування

Об'єктом оподаткування є фонд оплати праці, обчислений виходячи із офіційно встановленого неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (незалежно від фактично виплаченої зарплати), помноженого на середньоспискову чисельність працюючих за звітний місяць.

3. Ставки податку

Податок справляється за ставкою в розмірі 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

4. Порядок нарахування та строки сплати податку

4.1. Строки сплати податку встановлюються щомісячно кожного 20 числа місяця, наступного за звітним.

4.2. Сплата податку проводиться юридичними особами через установи банків в міський бюджет по коду 16010100 класифікації доходів бюджетної класифікації.

4.3. Зайво сплачені платниками суми податку зараховуються в рахунок майбутніх платежів або повертаються їм згідно з чинним законодавством.

4.4. Суми сплаченого комунального податку відносяться за рахунок собівартості продукції (робіт, послуг).

5. Відповідальність платників і контроль податкових органів

Відповідальність за повноту та своєчасну сплату покладається на платників комунального податку. За несвоєчасну сплату податку платники несуть відповідальність відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Контроль за повнотою, правильністю та своєчасним перерахуванням податку до бюджету здійснює державна податкова інспекція у м. Чернівці згідно з чинним законодавством.

 

Секретар міської ради 

Т. Єремічук 

 

Текст надано виконавчим комітетом Чернівецької міської ради.


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.31554
EUR30.5155
RUB0.41981
PLN7.12863
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка