Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про стан виконання в області указів Президента України щодо профілактики злочинності, посилення боротьби з корупцією, зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26.12.2002 р. N 692

Про стан виконання в області указів Президента України щодо профілактики злочинності, посилення боротьби з корупцією, зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян

На виконання Указів Президента України від 25.12.2000 р. N 1376/2000 "Про Комплексну програму профілактики злочинності на 2001 - 2005 рр.", від 16.11.2000 N 1242/2000 "Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері та забезпечення економного витрачання державних коштів" та від 18.02.2002 р. N 143/2002 "Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян" органами виконавчої влади, місцевого самоврядування області, правоохоронними органами та громадськістю вжито спільних скоординованих заходів щодо профілактики злочинності, поліпшення криміногенної ситуації, забезпечення прав і свобод громадян. Розроблені і реалізуються програми і плани профілактики підліткової злочинності, боротьби з наркоманією, попередження вуличної злочинності, профілактики рецидивної злочинності, боротьби з корупцією та інші.

Проте, вжиті заходи не дали бажаного результату, криміногенна ситуація в області залишається складною. На 4,3 % зросла злочинність по лінії карного розшуку і серед них найнебезпечніших злочинів - навмисних вбивств скоєно більше на 11 випадків (+ 10,7 %). Недостатньо приділяється уваги профілактиці крадіжок приватного майна (ріст 8,1 %), низьким є рівень боротьби з економічною злочинністю.

Замість ведення активної боротьби з корупцією увага правоохоронців здебільшого зосереджується на виявленні малозначних та дріб'язкових зловживань, які не становлять суспільної небезпеки.

Викликає занепокоєння стан дитячої бездоглядності, розповсюдження наркоманії, в тому числі і в підлітковому середовищі.

З урахуванням обговорення на спільному засіданні колегії облдержадміністрації і колегії УМВС України в області:

1. Визнати недостатньо ефективною роботу органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, правоохоронних органів області щодо профілактики злочинності і зміцнення правопорядку на відповідних територіях.

2. Звернути увагу голів райдержадміністрацій: Бобровицької - Тимощука А. О., Варвинської - Бакуменка П. І., Борзнянської - Биковича В. М., Щорської - Зайончковського В. Б., міського голови м. Прилуки - Бабія М. О. на послаблення вимогливості до посадових осіб, які мають безпосереднє відношення до профілактики злочинності, і зажадати вжити відповідних заходів для виправлення ситуації.

3. Взяти до відома інформацію начальника УМВС України в області Маніна М. Ф. щодо вжиття додаткових заходів з боку управління та його підрозділів на місцях з метою поліпшення криміногенної ситуації на відповідних територіях, аж до заміни окремих керівників.

4. Головам райдержадміністрацій, міським головам, керівникам управлінь, відділів, інших підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади забезпечити безумовне виконання Плану першочергових дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування і правоохоронних органів області щодо виконання Указів Президента України від 18.02.2002 р. N 143/2002 "Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян", від 25.12.2000 р. N 1376/2000 "Про Комплексну програму профілактики злочинності на 2001 - 2005 рр." та плану додаткових організаційних і практичних заходів з виконання Указу Президента України від 16.11.2000 N 1242/2000 "Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері та забезпечення економного витрачання державних коштів".

5. Рекомендувати керівникам управлінь МВС та СБ України в області, контрольно-ревізійного, Державної податкової адміністрації в області, Чернігівської та Новгород-Сіверської митниць додатково розробити і здійснити комплекс організаційних і практичних заходів щодо посилення роботи по виявленню і усуненню порушень законності, що є перешкодами розвитку малого і середнього бізнесу, підвищити результативність діяльності по запобіганню фактів необґрунтованого відшкодування суб'єктами підприємницької діяльності податку на додану вартість з бюджету, спрямувати роботу підлеглих на встановлення і припинення випадків необґрунтованого виділення землі, зловживань при використанні бюджетних коштів, організувати роботу по припиненню реалізації неякісних товарів та неліцензійної торгівлі лікарськими препаратами.

6. З метою підвищення ролі і відповідальності територіальних громад і громадських формувань у забезпеченні законності і правопорядку запропонувати органам місцевого самоврядування обговорити ці питання на загальних зборах (сходах) громадян у січні - лютому 2003 року.

7. Заступникам голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків щоквартально аналізувати хід виконання обласної Комплексної програми профілактики злочинності на 2001 - 2005 роки і вживати необхідних заходів.

8. Райдержадміністраціям та міськвиконкомам спільно з правоохоронними органами поінформувати облдержадміністрацію про проведену роботу до 1 травня 2003 року.

9. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

 

 В. о. голови обласної
державної адміністрації 

 
Г. М. Панченко  

 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.31554
EUR30.5155
RUB0.41981
PLN7.12863
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка