Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про стан та перспективи розвитку підприємницької діяльності в області

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 27.12.2002 р. N 1275

Про стан та перспективи розвитку підприємницької діяльності в області

За останні роки в області збереглася тенденція росту суб'єктів малого підприємництва. Кількість юридичних та фізичних осіб досягла в 2001 році 44913 одиниць малого бізнесу, що на 9,5 % більше попереднього року. Найбільший темп росту суб'єктів малого підприємництва у таких районах: Новотроїцькому - 136 % та Білозерському - 126,8 %. Повільно зростає кількість суб'єктів малого підприємництва в містах Херсоні, Каховці (на 5,2 % та 0,8 % відповідно) та Нововоронцовському районі (на 7,4 %).

У розрахунку на 10 тис. наявного населення кількість малих підприємств області на початок 2002 року становить 49 одиниць (по Україні - 48 одиниць). Разом з тим, у Великоолександрівському, Горностаївському районах та в місті Херсоні цей показник значно знизився.

Обсяги виробництва продукції, робіт, послуг малих підприємств зросли на 18,2 % та склали 391,8 млн. грн. Це позитивно вплинуло на середньомісячну заробітну плату працівників цієї сфери, розмір якої у 2001 році склав 168,01 грн. проти 135,94 грн. у 2000 році.

Разом з тим, районними державними адміністраціями та міськвиконкомами області не вживаються заходи щодо поліпшення фінансової підтримки малого підприємництва: не створені фонди підтримки підприємництва, бізнес-інкубатори тощо (крім м. Нова Каховка).

У 13 районах та у м. Каховці до цього часу не засновані кредитні спілки підтримки підприємництва.

Не ведеться робота по залученню суб'єктів підприємницької діяльності до виконання регіональних або державних замовлень. Районні державні адміністрації та міськвиконкоми області не надають пропозиції щодо обговорення регуляторних актів.

Не виконані заходи регіональної програми розвитку малого підприємництва в області на 2001 - 2002 роки (підпрограма сприяння розвитку малого підприємництва в агропромисловому комплексі) в Цюрупинському, Каланчацькому та Іванівському районах; міськвиконкомом м. Херсона не створено Фонд підтримки підприємництва.

Відповідно до Заходів щодо реалізації Концепції державної регіональної політики, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2001 року N 437-р, розроблено проект регіональної програми розвитку малого підприємництва в Херсонській області на 2003 - 2004 роки.

Всі районні державні адміністрації та міськвиконкоми розробили проекти районних та міських програм розвитку малого підприємництва на 2003 - 2004 роки. Однак більшість районів області та м. Каховка не передбачили фінансування заходів програм з місцевих бюджетів.

Виходячи із зазначеного, керуючись статтею 6, пунктом 4 статті 13, пунктом 5 статті 19, частиною четвертою статті 34, пунктами 1, 7, 9 частини першої статті 39 та частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою вирішення актуальних проблем розвитку малого підприємництва в області:

1. Звернути увагу голів районних державних адміністрацій: Великоолександрівської - Іваніва М. Д., Горностаївської - Циганка В. І., Нововоронцовської - Артюшенка В. В., Херсонського міського голови Сальдо В. В. на недоліки по виконанню регіональної програми розвитку малого підприємництва в Херсонській області на 2001 - 2002 роки та зажадати від них вжиття невідкладних заходів щодо їх усунення, створення належних умов для розвитку підприємницької діяльності.

2. Взяти до відома проект регіональної програми розвитку малого підприємництва в Херсонській області на 2003 - 2004 роки (далі - проект програми), що додається.

3. Відділу з питань взаємодії з засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю апарату обласної державної адміністрації (Лотошинська В. М.) опублікувати в засобах масової інформації проект програми, зазначений у пункті 2 цього розпорядження, з метою широкого обговорення його серед громадськості області.

4. Головному управлінню економіки обласної державної адміністрації (Василенко П. Ф.):

4.1. Опрацювати пропозиції та зауваження, які будуть надані після публікації проекту програми, внести зміни та доповнення, після чого надати його на розгляд чергової сесії обласної ради як складову частину програми економічного і соціального розвитку Херсонської області на 2003 рік.

4.2. З метою підвищення ефективності роботи обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва та сприяння подальшому розвитку підприємницької діяльності в області переглянути її склад і до 15 лютого 2003 року підготувати проект розпорядження голови обласної державної адміністрації з цього питання.

5. Головному управлінню економіки обласної державної адміністрації (Василенко П. Ф.), районним державним адміністраціям та міськвиконкомам після затвердження проекту програми забезпечити виконання її показників.

6. Районним державним адміністраціям та міськвиконкомам:

6.1. Під час формування проектів місцевих бюджетів на 2003 рік, виходячи з їх реальної дохідної частини, передбачити кошти на створення фондів підтримки підприємництва.

6.2. Надати проекти районних та міських програм розвитку малого підприємництва на 2003 - 2004 роки на розгляд та затвердження чергових сесій районних та міських рад.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Коняєва О. В.

 

Голова
обласної державної адміністрації 

 
А. П. Юрченко 

 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.31554
EUR30.5155
RUB0.41981
PLN7.12863
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка