Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про хід виконання в області Указу Президента України від 13 серпня 2002 року N 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення"

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.12.2002 р. N 1297

Про хід виконання в області Указу Президента України від 13 серпня 2002 року N 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення"

Результати аналізу стану роботи із зверненнями громадян свідчать, що органами виконавчої влади області вживаються заходи, спрямовані на виконання вимог Указу Президента України від 13 серпня 2002 року N 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення".

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30 серпня 2002 року N 851 із зазначеного питання розпорядженнями голів районних державних адміністрацій, рішеннями міськрайвиконкомів передбачено вжиття низки заходів щодо задоволення законних прав та інтересів громадян, своєчасного і повного розгляду їх звернень, оперативного вирішення порушених у них питань.

Переглянуто раніше видані розпорядження і рішення з порядку розгляду звернень громадян та організації їх особистого прийому протягом конкретного повного робочого дня, а також у позаробочий час та у вихідні дні. Завдяки вжитим заходам щодо безумовного виконання вимог зазначених Указу Президента України та розпорядження голови обласної державної адміністрації дещо активізувалася робота по здійсненню прийомів громадян згідно із затвердженими графіками та за місцем їх проживання. Протягом вересня - грудня 2002 року заступниками голови обласної державної адміністрації, керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств, головами районних державних адміністрацій здійснено 221 виїзний прийом у населених пунктах області, на особистому прийомі побувало 832 особи, розглянуто 763 письмові звернення.

З початку 2002 року до обласної, районних державних адміністрацій, виконкомів міських, районних, селищних та сільських рад надійшло 65920 звернень, що у 1,3 разу менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. На особистому прийомі перебувало 39736 громадян, на той час як у 2001 році прийнято 82544 (-16624). Разом з тим, збільшилося число повторних (2228 проти 1789) та колективних (3392 проти 3214) звернень.

Збільшилася кількість звернень, яка надійшла до обласної державної адміністрації з Адміністрації Президента України (1080 проти 1063), Кабінету Міністрів України (169 проти 148), Верховної Ради України (95 проти 64), від народних депутатів України (179 проти 97).

Більшість заявників - це жителі міст Херсона та Нова Каховка, Генічеського, Новотроїцького, Цюрупинського, Білозерського, Бериславського, Голопристанського районів, що свідчить про незадовільне вирішення питань, порушених громадянами, безпосередньо на місцях та недостатню реалізацію визначених законодавством повноважень керівниками районних державних адміністрацій та міськрайвиконкомів.

Не скорочується кількість листів від найбільш вразливої категорії населення, а саме: від ветеранів праці і пенсіонерів (872 проти 625 у 2001 році), інвалідів, учасників війни і бойових дій (288 проти 268), інвалідів загального захворювання і праці (239 проти 218) тощо.

Переважну більшість громадян хвилюють питання соціального захисту та житлово-комунального господарства. Саме ці питання від загальної кількості звернень становлять відповідно 27 % та 24 %. Багато нарікань з боку населення на незадовільне вирішення питань ремонту житла та ліфтів, відсутність опалення та гарячої води, перебої у водо-, газо-, електропостачанні. Також громадян хвилюють питання реформування аграрного сектора (502 проти 480), забезпечення законності і охорони правопорядку (259 проти 137), працевлаштування (248 проти 131), охорони здоров'я (220 проти 160).

Не всі керівники місцевих органів виконавчої влади з належною відповідальністю поставилися до виконання вимог Указу Президента України від 13 серпня 2002 року N 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення". Неповною мірою виконано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 4 листопада 2002 року N 1068 "Про графік прийому громадян з особистих питань" Бериславською, Генічеською, Чаплинською, Скадовською, Високопільською, Нововоронцовською, Верхньорогачицькою, Білозерською районними державними адміністраціями.

Незадовільно виконуються поставлені Главою держави завдання щодо погашення заборгованості із заробітної плати, оформлення права власності на землю, забезпечення належного соціального захисту людей і, особливо, найменш захищених прошарків населення. Мають місце факти виявлення бездушності і байдужості під час розгляду звернень громадян з життєво важливих для них питань, що викликає справедливе обурення людей.

Так, протягом 2001 - 2002 років колишні працівники ВАТ "Преображенське" Чаплинського району не можуть отримати своєї заробітної плати. Керівництво Чаплинської районної державної адміністрації при вирішенні цього питання не вжило заходів щодо захисту законних інтересів громадян, а обмежилося позицією стороннього спостерігача, що негативно впливає на авторитет виконавчої влади.

Багатодітні матері, що мешкають в селі Інгулівка Бериславського району, отримали допомогу на дітей тільки у серпні 2002 року, хоча документи були оформлені у листопаді 2001 року.

Незадовільно ставляться до розгляду звернень громадян у Головному управлінні з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації, виконкомі Комсомольського району міста Херсона.

З метою посилення уваги керівників місцевих органів виконавчої влади до роботи із зверненнями громадян, неухильного виконання Указів Президента України від 13 серпня 2002 року N 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення" та від 13 листопада 2002 року N 1013 "Про персональну відповідальність керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади", керуючись статтею 6, пунктом 10 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 24, статтею 38, пунктом 1 частини першої статті 39 та частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Визнати недостатньою роботу зі зверненнями громадян районних державних адміністрацій: Генічеської (Гонтар О. П.), Новотроїцької (Касько О. П.), Цюрупинської (Лєнь В. С.), Бериславської (Калінчук І. Г.), Голопристанської (Дорошенко М. М.), Чаплинської (Вербовський С. П.), Білозерської (Чабан О. Г.), Іванівської (Каністратенко С. С.), Горностаївської (Циганок В. І.), Скадовської (Таранов В. О.), Високопільської (Тимофєєв З. М.), Верхньорогачицької (Федько Т. І.), міськвиконкомів: Херсонського (Сальдо В. В.), Новокаховського (Сіленков Б. В.), Комсомольського райвиконкому (Третяк Л. Я.), Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації (Молчанов О. В.).

2. Районним державним адміністраціям, міськвиконкомам, відділам і управлінням обласної державної адміністрації, обласним управлінням:

2.1. Розглянути на розширених засіданнях колегій та виконкомів питання про хід виконання Указу Президента України від 13 серпня 2002 року N 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення", про що поінформувати обласну державну адміністрацію до 30 січня 2003 року.

2.2. Чітко дотримуватися графіків прийому громадян з особистих питань протягом повного робочого дня та у вихідні дні, продовжити здійснення прийомів за місцем їх роботи і проживання згідно з вимогами розпорядження голови обласної державної адміністрації від 4 листопада 2002 року N 1068 "Про графік прийому громадян з особистих питань".

2.3. Посилити персональну відповідальність посадових та службових осіб за належну організацію роботи із зверненнями громадян та результати вирішення порушених у них питань. У разі виявлення ознак тяганини, формалізму, порушення виконавської дисципліни притягати відповідних осіб до встановленої законом відповідальності, створити для них атмосферу нетерпимості.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови - керівника апарату обласної державної адміністрації Кавуна М. Г.

 

Голова
обласної державної адміністрації 

 
А. П. Юрченко 

 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.31554
EUR30.5155
RUB0.41981
PLN7.12863
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка