Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про хід виконання органами державної влади рішення сесії обласної ради від 26.07.2002 р. N 16, доручення Президента України від 29 липня 2002 року N 1-1/966 стосовно розвитку малого і середнього бізнесу та проект обласної програми розвитку малого підприємництва на 2003 - 2004 роки

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.12.2002 р. N 563

Про хід виконання органами державної влади рішення сесії обласної ради від 26.07.2002 р. N 16, доручення Президента України від 29 липня 2002 року N 1-1/966 стосовно розвитку малого і середнього бізнесу та проект обласної програми розвитку малого підприємництва на 2003 - 2004 роки

На виконання рішення сесії обласної ради від 26 липня 2002 року N 16 "Про стан розвитку малого підприємництва в області" та доручення Президента України від 29 липня 2002 року стосовно розвитку малого і середнього бізнесу в області проведено відповідну роботу. Зокрема, згідно з очікуваними даними у 2002 році діятиме понад 3,8 тис. суб'єктів малого підприємництва, що на 11,8 відсотка більше, ніж на початок року. Кількість малих підприємств в розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складатиме майже 34 підприємства (+4 одиниці в порівнянні з початком року). В малому бізнесі працює понад 60 тис. осіб, що складає 15,5 % від загальної кількості зайнятих в галузях економіки області. Від діяльності структур малого бізнесу (разом з підприємцями - фізичними особами) до всіх рівнів бюджету поступить близько 80 млн. грн., що становитиме 22 % від загального поступлення по області.

Головним управлінням економіки облдержадміністрації розроблена регіональна програма розвитку малого підприємництва на 2003 - 2004 роки, яка пройшла погодження в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України. Відповідні проекти програм розроблені районними державними адміністраціями і виконкомом Тернопільської міської ради.

З метою удосконалення механізмів і процедур започаткування та припинення підприємницької діяльності виконкомом Тернопільської міської ради проводиться робота щодо створення Єдиного реєстраційного центру.

Разом з тим в області існують певні недоліки у реалізації державної політики щодо розвитку малого підприємництва. Як показав досвід впровадження минулих програм, основною проблемою під час їх виконання є відсутність бюджетного фінансування, що робить програмні заходи неефективними, а самі програми - формальними.

Існують недоліки і у реалізації регуляторної політики на місцевому рівні. На рівні райдержадміністрацій з 2000 року регуляторна політика фактично не впроваджується, про що свідчать відсутність затверджених планів заходів з реалізації державної регуляторної політики та планів розробки проектів регуляторних актів. Не проводиться робота по залученню підприємців до обговорення та розробки проектів регуляторних актів.

Представництво Держпідприємництва в області активно не впливає на стан розвитку малого підприємництва та реалізацію заходів щодо проведення регуляторної політики.

З метою забезпечення виконання рішення сесії обласної ради від 26 липня 2002 року N 16 "Про стан розвитку малого підприємництва в області" та доручення Президента України від 29 липня 2002 року N 1-1/966 стосовно розвитку малого і середнього бізнесу:

1. Схвалити проект обласної програми розвитку малого підприємництва на 2003 - 2004 роки і винести на розгляд чергової сесії обласної ради (додається).

2. Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації (Баранець Я. Д.) у складі видатків обласного бюджету на 2003 рік передбачити кошти в сумі 200 тис. грн. на створення обласного фонду підтримки малого підприємництва.

3. Заступнику голови обласної державної адміністрації Лобуню В. І. за підсумками 2002 року в III декаді січня 2003 року провести засідання Координаційної ради з питань розвитку малого підприємництва при облдержадміністрації щодо впровадження державної регуляторної політики на місцевому рівні, на якому заслухати звіти окремих голів райдержадміністрацій.

4. Районним державним адміністраціям, виконкому Тернопільської міської ради:

4.1. Активізувати роботу щодо розвитку та підтримки малого підприємництва та заслухати дане питання на колегіях райдержадміністрацій і засіданні виконкому Тернопільської міської ради.

4.2. Увійти з пропозиціями до районних (Тернопільської міської) рад про виділення коштів на розвиток малого підприємництва в розмірі не менше як 0,5 відсотка річних доходів місцевих бюджетів.

4.3. Проаналізувати прийняті в 2002 році розпорядження на дотримання ними вимог Указу Президента України від 22 січня 2000 року N 89 "Про запровадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва", постанов Кабінету Міністрів України від 31 липня 2000 року N 1182 "Про затвердження Положення про порядок підготовки проектів регуляторних актів" і від 6 травня 2000 року N 767 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки обгрунтування проектів регуляторних актів", про що інформувати до 15 січня 2003 року обласну державну адміністрацію.

4.4. Забезпечити відповідно до вимог своїх регламентів погодження проектів нормативно-правових актів з питань регулювання підприємницької діяльності з представництвом Держпідприємництва в області.

4.5. Активізувати роботу координаційних рад (комісій) з питань розвитку малого підприємництва, розробити плани засідань на 2003 рік з обов'язковим включенням проблемних питань, що стосуються малого підприємництва для їх вирішення.

4.6. Сприяти розвитку громадських об'єднань підприємців, посиленню їх ролі у розробленні та реалізації заходів, спрямованих на розвиток підприємницької діяльності.

5. Виконкому Тернопільської міської ради з метою запровадження спрощеної системи та прискорення процесу реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності створити в I кварталі 2003 року Єдиний реєстраційний центр.

6. Головному управлінню економіки облдержадміністрації спільно з:

6.1. Обласною державною телерадіокомпанією запровадити на обласному телебаченні постійно діючу програму щодо висвітлення питань розвитку малого підприємництва.

6.2. Представництвом Держпідприємництва в області та громадськими формуваннями підприємців запровадити систематичні консультації з суб'єктами підприємницької діяльності з питань ефективності механізмів регулювання підприємництва шляхом проведення засідань круглих столів "Влада - бізнес".

7. Рекомендувати представництву Держпідприємництва у Тернопільській області:

7.1. Проводити перевірки органів виконавчої влади з питань реалізації єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва та державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності.

7.2. Провести в I кварталі 2003 року семінари-навчання для голів сільських, селищних, міських рад та відповідальних працівників управлінь облдержадміністрації з питань реалізації єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва.

8. Запровадити регулярне заслуховування на засіданнях Координаційної ради з питань розвитку малого підприємництва при обласній державній адміністрації звітів голів районних державних адміністрацій, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації щодо реалізації в області державної політики у сфері підприємництва та ходу виконання місцевих програм розвитку малого підприємництва.

9. Координаційній раді щодо взаємодії облдержадміністрації з контролюючими органами провести аналіз звернень та скарг підприємців на дії контролюючих органів та розробити заходи щодо покращання ситуації.

10. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови - начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Лобуня В. І.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації 

 
В. Ф. Гладун 

 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Валюта
USD26.31554
EUR30.5155
RUB0.41981
PLN7.12863
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка